В Одесі відкриється виставка World Press Photo 2023

1 березня 2024 року в Одеському національному художньому музеї відкриється виставка World Press Photo 2023. Одеса завершує всеукраїнський тур експозиції, тож це остання можливість побачити в Україні результати 66-го щорічного конкурсу World Press Photo — найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік. Подія в Україні відбувається за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнери виставки — Odesa Photo Days Festival.

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі», яку він зняв під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року. Європейське журі 2023 року очолювала Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days.

Загалом в експозиції будуть представлені роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

 

ДАТИ ВИСТАВКИ

1 – 29 березня 2024

ВІДКРИТТЯ

1 березня о 15:00

ЛОКАЦІЯ

Одеський національний художній музей (вул. Софіївська, 5а)

РОЗКЛАД РОБОТИ ТА КВИТКИ

Середа – неділя, з 11:00 до 17:00 (каса до 16:30).

Вхід на відкриття вільний, далі — за загальним квитком ОНХМ вартістю 100 гривень (пільговий — 50 грн).

 

Фундація World Press Photo — глобальна платформа, що об’єднує фотожурналістів, фотографів-документалістів та нашу глобальну аудиторію через достовірне оповідання історій. Заснована 1955 року групою голландських фотографів, які організували конкурс для представлення своїх робіт міжнародній аудиторії. Фундація World Press Photo підтримується стратегічними партнерами — Dutch Postcode Lottery та PwC.