text block image

Про фестиваль 2021

breaking the wall // ламаючи стіну 

Odesa Photo Days Festival

21 – 23 травня 2021

У теорії перформативних мистецтв четверта стіна — уявний кордон між глядачем, реципієнтом і простором вистави. Це межа, яка чітко відділяє уявне від реального, справжнє від вигаданого. Наприкінці XIX – на початку ХХ сторіччя драматурги почали випробовувати її на міцність, що врешті-решт вилилося у популярний нині прийом «ламання четвертої стіни», коли персонаж звертається напряму до глядача, тим самим підкреслюючи вимисел чи навпаки піддаючи сумніву реальність.

Із початком пандемії нас усіх розділив новий різновид «четвертої стіни» — екрани різних гаджетів віддалили нас від фізичного проживання людського спілкування. Що тепер розмежовує ця стіна? Ми одночасно є і глядачами, і перформерами. Нескінченний потік інформації в онлайні мимохіть змушує засумніватися, чи усе, що відбувається — це реальні події. Наскільки реальна віртуальність? Як міцно ми зрослися з множиною наших дигітальних ідентичностей? І чи вдасться нам зруйнувати цю стіну та повернутись до фізичного спілкування та присутності в матеріальному соціальному просторі? 

Фестиваль Odesa Photo Days 2021 відбудеться офлайн, відкриваючи нові локації, інтегруючись в ландшафт міста та ненав’язливо підкорюючи публічні території. Замість створювати бар’єри, ми відкриваємо нові горизонти, розповідаючи історії з інших країн. Нам не уникнути використання екранів чи надрукованих фотографій, але імплементовані у фізичний простір, вони стають невід’ємною частиною нашого щоденного життя, де екран вже не розділяє людей, а навпаки — об’єднує та допомагає формувати спільну перспективу майбутнього.

Відео з попередніх фестивалів

2021 / Odesa, Ukraine

2019 / Odesa, Ukraine

2018 / Odesa, Ukraine

2017 / Batumi, Georgia

2017 / Odesa, Ukraine

2016 / Odesa, Ukraine

2015 / Odesa, Ukraine

2015 / Batumi, Georgia