У Мілані відкривається виставка «Contra Spem Spero. Історії з України»

Виставка «Contra Spem Spero. Історії з України», вперше показана влітку цього року в Римі, відкривається в міланському Фонді Стелліне 14 вересня.

Експозиція під кураторством Катерини Радченко з Odesa Photo Days Festival розповідає історії від 11 українських авторів та авторок: фотосерії про українську режисерку-документалістку, яка вступила до лав Збройних сил України; про людей на Київщині, які взаємодіють з публічним простором та своїми домівками, що кардинально змінилися через війну; про українських біженців у Польщі та інші.

Назва виставки відсилає до класичного тексту української поетеси Лесі Українки, написаного 1890 року. Вірш Contra Spem Spero є монологом авторки, яка проголошує дух надії та протистояння всім негараздам навіть у найважчих обставинах. Виставка складається з трьох частин: «Боротьба», «Надія» та «Наслідки». Кожна з них розповідає про нову реальність і пристосування до життя під час війни, про боротьбу за існування країни, про травматичний досвід і надію, яка мотивує продовжувати жити.

Автори та авторки: Любов Дуракова, Назар Фурик, Катерина Алєксєєнко, Альона Гром, Гера Артемова, Михайло Палінчак, Олена Субач, Павло Дорогий, Сергій Коровайний, Дмитро Толкачов, Володимир Петров.

Виставка в міланському Фонді Стелліне організована у співпраці між Німецьким представництвом в Італії та Odesa Photo Days Festival, за підтримки Представництв в Італії Європейського Парламенту та Європейської Комісії, Посольства Іспанії в Італії, Посольства Швеції в Італії та Посольства України в Італії.

«Contra Spem Spero. Історії з України»

15 вересня – 15 жовтня 2023

Відкриття — 14 вересня о 18:30

Розклад роботи: з вівторка по неділю 10:00 – 20:00

Вхід вільний.

Fondazione Stelline

Мілан, c.so Magenta 61

 

Фото: Альона Гром, серія «Викрадена весна».