Міжнародна фотовиставка «Зсув тектонічних плит»

У рамках міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відкриється виставка «Зсув тектонічних плит» кураторки Катерини Радченко.

Виставка почне роботу 21 травня, а офіційне відкриття відбудеться 23 травня. Проєкт буде представлений у незвичній локації — так званому «Замку Монстрів», що розташований у будинку початку XX століття на Французькому бульварі.

Site-specific проєкт «Зсув тектонічних плит» — виставка-дослідження соціально-політичних трансформацій в країнах колишнього соцтабору, які відбулися чи актуалізувалися в 2020 році. Державний апарат та суспільство опинилися на різних рівнях, мов би на тектонічних плитах, які рухаються з різними швидкостями. Представники владних інституцій схиляються до традиційних механізмів роботи, у той час коли громадянське суспільство вже існує в контексті глобальних процесів і, відповідно, потребує інших підходів.

Виставка «Зсув тектонічних плит» показує, як митці створюють художні символи комунікації, рефлексуючи на актуальні події, та проводить паралелі між суспільно-політичними процесами в різних країнах. У цьому візуальному досліджені кураторка свідомо не розглядає авторів з України, щоб уникнути прямих образів і створити нейтральну платформу для аналізу. Візуальне висловлювання має підштовхнути глядача до власних висновків та зіставлення ситуацій, що склалися в сусідніх державах, в Україні та конкретних містах.

Учасники експозиції: колектив Archive of Public Protests (Польща), Шайло Джекшенбаєв (Киргизстан), Сергій Шабохін (Білорусь), Гоар Саркісян (Вірменія), Піруза Халапян (Вірменія).

Виставка триватиме до 6 червня. Розклад роботи: в будні 13:00-19:00, вихідні 10:00-19:00. Вхід вільний, вітається free donation на реставрацію Замку монстрів.

«Замок монстрів» — колишня дача Анатра, створена за проектом архітектора Юрія Дмитренка 1913 року. 2019 року власник однієї з будівель анонімно подарував її благодійному фонду «Корпорація Монстрів». Зараз будинок знаходиться під наглядом архітекторів-реставраторів та волонтерів фонду. Тут регулярно відбуваються благодійні та мистецькі акції.

БФ «Корпорація монстрів» з’явився у 2014 році, спочатку у вигляді волонтерської групи, а з 2017 року — як благодійний фонд. Пріоритетом своєї діяльності «Корпорація Монстрів» бачить матеріально-технічне забезпечення лікарень, дитячих будинків та притулків, закупівлю обладнання та ліків, а також допомогу малозабезпеченим та літнім громадянам Одеси та Одеської області одягом, продуктами харчування та предметами гігієни. З минулого року фонд присвятив себе боротьбі з пандемією. Дізнатися більше та підтримати фонд можна на сайті.

В анонсі використана фотографія Шайло Джекшенбаєва з серії «Перебудова».

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.