Odesa Photo Days 2021 проведе показ німецької фотографії

Спільно з Баварським Домом Одеса та за підтримки Goethe-Institut в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 проводить вечірній показ німецької фотографії. Щоб показати різноманіття стилів, авторських підходів та тем, у яких працюють фотографи, ми запросили три інституції — фестиваль, конкурс для молодих фотографів та галерею — підготувати підбірки найцікавіших серій. Показ відбудеться в суботу, 22 травня.

Вдруге у рамках фестивалю подія відбудеться у галереї Пасажу — визначній архітектурній пам’ятці Одеси, побудованої у 1898-1899 роках за новітніми стандартами того часу. Це наша спроба відбудовувати мости між історією та сучасністю, досліджувати не лише фотографію, а і власне місто та імплементувати фотоісторії з різних частин світу в публічні простори Одеси.

На вас чекає:

Презентація фестивалю і підбірка фіналістів конкурсу 2020 року від LUMIX Festival for Young Visual Journalism 

Фестиваль LUMIX представляє молоду, соціально спрямовану візуальну журналістику XXI сторіччя и активно досліджує політичні, культурні, соціальні, екологічні та технологічні процеси. Користуючись засобами вираження, властивими журналістським, трансмедіальним форматам оповідання, автори фокусуються на поточних перспективах документальності, розуміючи її як засіб активної участі у глобальній дискусії. 

Фестиваль було організовано 2008 року студентами програми «Фотожурналістика і документальна фотографія» Ганноверського університету прикладних наук і мистецтв за підтримки Panasonic та Асоціації фотографів-фрілансерів. Він проводиться щодвароки і залучає до участі у виставках фотографії та мультимедіа на різноманітних локаціях близько 40 000 відвідувачів.

German Youth Photo Award представить підбірку молодих німецьких фотографів, фіналістів конкурсу минулого року

Німецька молодіжна фотопремія — один з найпопулярніших фотоконкурсів Німеччини з 1961 року. Вона організована Німецьким центром молодіжного та дитячого кіно і фінансується Федеральним міністерством у справах сім’ї, літніх громадян, жінок і молоді Німеччини. Кожні два роки тисячі молодих авторів подають роботи у різних форматах (цифрові, друковані, фотокниги), що демонструють широкий спектр тем, технік та рівнів майстерності.

Підбірка серій німецьких авторів, що рефлексують на тему пандемії, від Galerie Lichtblick під кураторством Тіни Шелхорн

Тіна Шелхорн — директорка та кураторка галереї Lichtblick, кураторка фестивалю Kolga Tbilisi Photo у Грузії. Членкиня журі міжнародних фестивалей та конкурсів, проводить портфоліо-рев’ю та співпрацює з фестивалями в Арлі, Парижі, Лодзі, Сан-Паулу, Сеулі, Шанхаї та іншими.

Галерея Lichtblick, заснована в 1986 році, є некомерційною організацією сучасної фотографії. За останні 35 років у ній відбулося понад 300 виставок, присвячених фотографії, у співпраці з Вольфангом Цурборном.

«Протягом останнього року я часто запитувала себе: чим фотографи тут, у Кельні, і у Німеччині загалом займаються під час пандемії? Деякі відклали камери та звернулися до архівування, сканування, друку, підготовки виставок на кращі часи; інші напружено працюють над документуванням емоцій та впливу ізоляції; деякі займаються редагуванням публікацій та книг; деякі знімають проєкт, який завжди хотіли зробити, але бракувало часу; хтось опинився у мертвій точці через закриття кордонів та скасування рейсів», — розкриває кураторка свій підхід до формування підбірки.

Музичний супровід — Анастасія Бойченко

В анонсі використано зображення з серії Birte Kaufmann — The Travellers.

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.