text block image

Програма Odesa Photo Days 2020

З 23 по 26 квітня міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days проведе частину освітньої програми і кілька фотопоказів онлайн. Трансляції відбуватимуться на сторінці фестивалю у мережі Facebook, робоча мова — англійська. Європейські куратори та фотографи поділяться своїм баченням майбутнього фотографії у новому світі під час та після пандемії.

23 КВІТНЯ 17:00

Лекція Трейсі Маршалл «Майбутнє фотоіндустрії»

В останні місяці структура роботи з арт-заходами була змушена повністю змінитися, фотофестівалі були трансформовані в онлайн-заходи, а куратори розробляють нові стратегії відображення віртуальних виставок. Під час бесіди ми проаналізуємо ці зміни та трансформації, чи є вони постійними, тимчасовими або ж вони приведуть до створення нової версії як для пост-карантинної фотоіндустрії, так і для фотоіндустрії. На прикладі міжнародних проектів ми обговоримо, як змінюється фотографія під час пандемії, і які наслідки вона може викликати.

Трейсі Маршалл — художня директорка та продюсерка, що спеціалізується на створенні фотовиставок, фестивалів, освітніх проектів та семінарів. Вона є директоркою компанії Northern Narratives, яка займається фотопродакшеном без прив’язки до певної локації. Директорка фестивалю нової фотографії у Брістолі, що діє у партнерстві з низкою ключових установ на південному заході Англії.

23 квітня 21:00

Фотопоказ вибраних серій з довгого списку міжнародного конкурсу «Хто поруч з тобою»

Цьогоріч ми також вирішили презентувати деяких авторів із довгого списку міжнародного open call «Хто поруч з тобою». Це будуть 11 серій, які увійшли до довгого списку і не добрали буквально один-два бали до того, аби стати учасниками головної експозиції. Перед міжнародним журі стояв складний вибір, пов’язаний у першу чергу з наявним фізичним простором для виставки, але ми вважаємо важливим показати цікаві проекти у форматі фотопоказу.

24 КВІТНЯ 17:00

Лекція Ману Брабо «Документальна фотографія під час карантину»

Під час спалаху пандемії в Іспанії Ману Брабо разом з колегами ініціювали проект в Instagram covidphotodiares — це візуальний щоденник розвитку пандемії в Іспанії. На лекції Ману розповість про особливості роботи в умовах пандемії та соціальних заборон, про шляхи розвитку документальної фотографії в новій реальності.

Ману Брабо — позаштатний фотожурналіст, робота якого в основному зосереджена на соціальних конфліктах у всьому світі. З 2007 року він працював над політичними потрясіннями, повстаннями та війнами в таких країнах, як Гаїті, Гондурас, Косово, Лівія, Єгипет, Сирія й Україна. Протягом останніх десяти років Ману співпрацює з новинними агентствами EPA, AFP та AP, а також з такими виданнями як The Wall Street Journal, організаціями «Лікарі без кордонів» та «Медикус Мунді». Його фотографії були опубліковані у найважливіших журналах та газетах, а 2013 року він отримав Пулітцерівську премію у складі авторського колективу Associated Press за роботу, присвячену громадянській війні в Сирії. Він є учасником кооперативу MeMo та співзасновником MeMo Magazine, що базується в Торіно, Італія.

25 КВІТНЯ 16:00

Лекція Доріс Гассер і Марко Де Мутьє «Нова норма: 10 порад пост-фотографії для (пост)пандемічного часу»

Онлайн та екранні форми комунікації та практики мережевих зображень стали нормою в наші дні, оскільки нинішня пандемія примусила нас (найбільш привілейованих) застрягнути вдома і приклеїла до екранів наших гаджетів. Художники та фотографи давно використовують екран як художній простір та вивчають мережеві практики зображень — встановлюючи поле, яке іноді називають пост-фотографією. Спираючись на постфотографічну програму Fotomuseum Winterthur, ця презентація стосуватиметься деяких сучасних змін у фотографічній культурі та розширення фотографічних практик у відповідь на цифрові медіа та мережеві технології. Далі вона надасть уявлення про рефлексію фотомузею на те, як використовувати інтернет-простір для творчого виробництва та критичного мислення, задовго до того, як пандемічний стан змусив інституції курувати для онлайн-аудиторії.

Доріс Гассерт — кураторка та дослідниця в фотомузеї Вінтертур в Швейцарії. Вона отримала ступінь доктора філософії в галузі медіа досліджень в університеті Базеля (Швейцарія), де вона викладає естетику медіа, приділяючи особливу увагу епістемології фотографії та політиці репрезентації.

Марко Де Мутьє — цифровий куратор у фотомузеї Вінтертур, Швейцарія. Зараз він бере участь в дослідницькому проекті під назвою «Постфотографія» в Люцернськом університеті прикладних наук і мистецтв, а також докторантом в Центрі вивчення мережевих зображень при Лондонському університеті Південного берега.

Разом вони співпрацюють в експериментальному форматі SITUATIONS та допомагають розробити програму фотомузею та знайти порозуміння між постфотографією та мережевими зображенням.

25 квітня 20:00

Фотопоказ фіналістів Future Photo Days 2020

Вже традиційно до програми фестивальних фотопоказів входить слайд-шоу фіналістів всеукраїнського конкурсу Future Photo Days. Цього року це будуть 18 серій, знятих підлітками у різних куточках України. Сподіваємося, коли стабілізується ситуація, вдасться повторити цей показ просто неба в Одесі.

Фотопоказ So Sweet Ukraine

Кураторська підбірка сучасної української фотографії під неймовірну музику DakhaBrakha. До відео увійшли проекти: В’ячеслава Полякова, Олени Субач, Юлії Червінської, Назара Фурика, Дмитра Толкачова, Ярослава Солопа, Сергія Мельніченко, Романа Бордуна, Ігора Гори, Тараса Бичка та Ігора Єфімова.

So sweet Ukraine – це візуальні історії та рефлексії на соціально-ландшафтні зміни в сучасній Україні.

26 КВІТНЯ 12:00 – 14:00

Онлайн-презентації у форматі «Відкритий мікрофон»

Ми не змогли втриматися і вирішили все-таки провести такий вже рідний «Відкритий мікрофон» в онлайні. Змінюється тільки майданчик, решта формату незмінна: 10 авторів по 10 хвилин презентують власні фотопроекти в 10 слайдах і отримують чесний зворотній зв’язок від аудиторії. Заявки почнемо реєструвати 21 квітня о 12:00, перші 10 поданих проектів візьмуть участь у «Відкритому мікрофоні». Надсилайте ПДФ з роботами (максимум 10 слайдів, файл не важче 10 Мб) на пошту thephotodays@gmail.com, у темі листа вказуйте Прізвище_Open_Mic. Заявки, надіслані раніше зазначеного терміну, не розглядаються. До зустрічі онлайн!

В оформленні використано фрагмент роботи Емми Бекланд з серії On the Other Hand.