Re-framing My Body-2: The War Edition — історії жінок і небінарних людей на війні

Для проєкту Re-framing My Body-2: The War Edition військовослужбовиці ЗСУ, медикині, волонтерки й журналістки розповіли, що їх мотивує, що означає бути жінкою чи небінарною людиною на фронті, і як вони дають собі раду з переходом між цивільним і воєнним життям. Історії 12 героїв/нь зібрані в онлайн-публікацію та проілюстровані фотографіями з персональних архівів. Дехто з них на фронті з часів АТО, інші долучилися до боротьби після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Якщо ви переглядаєте публікацію зі смартфону, переверніть його горизонтально для кращого досвіду.

«Re-framing My Body-2: протидія стереотипному зображенню жінок» — це проєкт, що мав відбутися у вересні 2021 – березні 2022 онлайн, а також наживо у Києві. Але цьому завадила повномасштабна війна, яку Росія розпочала проти України 24 лютого 2022 року.

 Проєкт стартував восени 2021 з онлайн-лекцій трьох мисткинь: Катерини Радченко, Ганни Вілдов і Сибріґ Доктер. Лекторки розглянули й проаналізували те, як жінок зображають у медіа й мистецьких роботах, і після обговорень українські художниці, що брали участь у проєкті, створили власні мистецькі рефлексії на тему. Їхні творчі роботи стали основою відео, яке нині доступне онлайн.

Позаяк продовжити проєкт так, як було заплановано, і провести майстер-класи в Києві було неможливо, організатори вирішили зосередити погляд на жінках і небінарних людях, які добровільно ризикують життям на лінії фронту чи поблизу.

На постері використано фотографію Ірини Рибакової.

Проєкт здійснено за фінансової підтримки програми Creative Force Шведського інституту та у співпраці між організаціями «Мистецькі мандри» (Odesa Photo Days Festival) і Lava-Dansproduktion.

Довідка

Re-framing my body — спільний проєкт ГО «Мистецькі мандри» (Україна) і Lava-Dansproduktion (Швеція), направлений на протистояння стереотипам про жінок у медіа та культурі. Вперше проєкт відбувся 2020 року, у ньому взяли участь 10 українських художниць, які працювали разом зі шведськими колегами онлайн та на воркшопі в Києві. Друга редакція Re-framing my body зібрала 28 українських мисткинь, та була реалізована не повністю через повномасштабне вторгнення.