Вечірні фотопокази на Odesa Photo Days 2019

Вечірні фотопокази – це можливість мандрувати світом, бачити різні історії, підглядати за життям у далеких містах та країнах. Щовечора на Odesa Photo Days можна побачити фотографію з різних куточків світу: цього року ми покажемо як і про що знімають в Греції, Єгипті та Словенії; фотопідбірки від журналів PHROOM, RUM Magazine та LensCulture; спеціальні покази від фотофестивалів HeadOn Photo Awards (Австралія) та Circulations (Франція). А також вже традиційний показ серій фіналістів конкурсу для підлітків Future Photo Days.

Вечори обіцяють бути насиченими, вхід на покази безкоштовний, але кількість місць в залі обмежена.

 

РОЗКЛАД ПОКАЗІВ

 

18 квітня о 19:00

Одеський обласний театр ляльок

вул. Пастера, 15

  • «Каїр» — сучасна фотографія Єгипту. Куратор — Ксенія Нікольська.
  • «Якби Словенія була» — Сучасна фотографія Словенії

Тривалість показу 45 хвилин.

 

19 квітня о 20:00

Пасаж

вул. Дерибасівська, 27

  • So Sweet Ukraine – сучасна українська фотографія
  • Кураторська підбірка фотографій від журналу PHROOM

Тривалість показу — 40 хвилин. Стільців не буде, беріть каремати. Після показу – вечірка.

 

20 квітня о 19:00

ТЕО: театральний простір

Військовий узвіз, 18

  • Фіналісти конкурсу для підлітків Future Photo Days 2019
  • Сучасна фотографія Греції від фестивалю Photometria
  • Підбірка від міжнародної онлайн-платформи для фотографів LensCulture

Тривалість показу — 55 хвилин.

 

21 квітня о 19:00

Urban Music Hall

вул. Рішельєвська, 33

  • Спеціальні покази від фотофестивалів HeadOn Photo Awards (Австралія) та Circulations (Франція)
  • Підбірка від журналу RUM Magazine

Тривалість показу — 40 хвилин.

 

ОПИС ПОКАЗІВ

 

Каїр

Історія фотографії та історія Єгипту тісно переплетені. Розвиток фотографії як засіб вираження не був би можливим без археології та масового туризму — два поля, в яких Єгипет був першовідкривачем. На жаль, іноземні фотографи домінували на місцевій сцені фотографії протягом багатьох років у результаті колоніальної музеології та податкової політики.

Лише в 1920-х роках, коли зародився націоналістичний рух, фотографія стала більш єгипетською завдяки появі ілюстрованих журналів, фотографій ідентифікації та портретів на замовлення. Період Другої Світової Війни був часом розквіту студійної фотографії.

Документалістика та журналістика тут ніколи не розвивалися через політичну ситуацію.

Події 2011–2013 років, також відомі як Арабська весна, ще більше підсилили фотографію в Єгипті (як каже стара приказка: «Що погано для людей, добре для фотографії: комунізм,

війна, куріння…»). Соціальне залучення і бажання діяти як свідки свого часу породило нове покоління єгипетських фотографів, яких підтримали кілька фотоініціатив.

«Каїр» — це вибірка молодих фотографів з Єгипту (Бея Халіфа, Сабрі Халед, Роджер Аніс, Басам Іхаб) та Судану (Салих Башир), які живуть у  Каїрі.

Бея Халіфа у своїх роботах відображає східні кліше, Сабрі Халед говорить про улюблений центр міста, Роджер Аніс досліджує громадські пляжі Середземноморського узбережжя,

Бассам Іхаб шукає єгипетську ідентичність, а Саліх Башир оприлюднив сувору правду про релігійну школу в Судані.

 

Куратор — Ксенія Нікольська.

 

Circulations

 Фестиваль Circulations присвячений Європейській фотографічній різноманітності і націлений на виявлення нових талантів. З моменту свого створення в 2011 році фестиваль відкрив понад 382 художників і зібрав близько 266 000 відвідувачів. І як трамплін для молодих фотографів, і як лабораторія сучасної творчості, фестиваль посідає особливе місце у французькій та міжнародній фотографії та приваблює постійно зростаючу аудиторію. Зараз це одна з незмінних фотоподій у Парижі!

 

HeadOn Photo Awards (Австралія)

Фонд HeadOn вважає, що всім фотохудожникам потрібен справедливий шанс, щоб показати свою роботу. Ось чому робота, що подана на фестиваль, оцінюється без імен художників або походжень, тому пропозиції базуються на їхніх заслугах. HeadOn заслужив репутацію роботи з цілісністю і надає всім фотохудожникам безцінні можливості для виставок у Сіднеї та за кордоном.

Фонд HeadOn (рік заснування 2008) — це некомерційна організація, яка займається просуванням роботи фотографів на всіх етапах кар’єри, заохочуючи досконалість та інновації, роблячи фотографію доступною для всіх і підвищуючи обізнаність про важливі питання за допомогою фотографії. Основними напрямками діяльності фонду є фестиваль HeadOn та нагороди HeadOn (фотопремії за напрямками: портрет, пейзаж, студентські та мобільні), а також спільні проекти.

 

LensCulture

Протягом майже 10 років LensCulture є одним з найбільш авторитетних ресурсів для сучасної фотографії. Нагороди LensCulture International Exposure вручаються вже п’ятий рік поспіль, щоб відкривати, нагороджувати та просувати талановитих, нових, тих, хто щойно з’явився та визнаних фотографів та мультимедійних творців з усього світу.

 

PHROOM

PHROOM — це міжнародна дослідницька платформа для сучасної фотографії та відео мистецтва. Завдяки візуальному дослідженню ми відбираємо та презентуємо найкращі проекти з усього світу. Ми дослідники, а PHROOM — наш візуальний архів, найкраще джерело візуального мислення. Ми працюємо над створенням художньої площадки та колекції як представлення сучасного світу. Медіапартнер Odesa Photo Days 2019.

 

Якби Словенія була

Йош Доліншек, Йош Франко, Катя Голят, Циріл Язбец, Ірена Юрка, Юрій Кореняк, Примош Корошец, Тереза Козінц, Мета Кресе, Роберт Марін, Деян Мійович, Матей Повше, Боштян Пучель, Матяж Руш, Клемен Скубіч, Ніна Сотельек, Ана Зібельник, Маня Зоре.

Проект «Якби Словенія була» представляє фотографічне бачення країни і суспільства очима 18 сучасних словенських фотографів. Його запустив французький фотограф словенського походження, лауреат нагород Клавдій Слабан, який відібрав фотографів на основі опен колу. Всі серії були розроблені в період між 2015 і 2018 роками, візуально інтерпретуючи теми, починаючи від глобалізованих передмість до емігрантів, які переїхали в більш розвинені країни, до особистих уявлень про сімейне життя і інтроспективних серій, що стосуються приватного досвіду художників у їхньому безпосередньому оточенні. Всі серії були розроблені спеціально для цього проекту або вони включають в себе вінтажні роботи як частину ширшої концепції загальної теми. За допомогою чіткого індивідуального вираження митці висловлюють своє бачення та інтерпретацію країни, в якій вони живуть.

 

Photometria

 Міжнародний фестиваль фотографії Photometria створений некомерційною організацією Entefxis. Організований одиннадцятий рік у місті Яніна, це перший інтерактивний фотофестиваль, у якому кожен, хто любить мистецтво фотографії, може брати участь і голосувати. Наше бачення Міжнародного фестивалю фотографії Photometria полягає у тому, щоби бути вітриною сучасної фотографії, щоб підтримати місцевих та іноземних фотографів, для навчання та розвитку партнерства з культурними організаціями та фестивалями в Греції та за кордоном.