Оголошено результати опен-колу WHAT NEXT для митців з Польщі, України та Великої Британії

Odesa Photo Days what next

Організатори отримали 250 заявок, 16 з яких були відібрані для виставки кураторським журі у складі Макс Гоутон (UK), Катерини Радченко (UA) і Катажини Саґатовської (PL). Обрані проєкти поєднують цілісні оригінальні концепції із сильними візуальними компонентами.

Список відібраних авторів:

Яна Бачинська//Україна
Ліля Чавага//Україна
Вероніка Чередниченко//Україна
Мацей Чухріта та Марта Вєчорек//Польща
Яцек Дорошенко, Ева Дорошенко//Польща
Емілі Грем//Велика Британія
Анка Грегорчик//Польща
Каміла Ізикович//Польща/Велика Британія
Юра Коломієць//Україна
Павел Мендрек//Польща
Павел Пахолець//Польща
Лореаль Пристай//Україна/Велика Британія
Магдалена Рачковська//Польща
Rake Collective//Велика Британія
Ганна Шумська//Україна
Анна Беата Таргош//Польща

Odesa Photo Days — партнер проєкту в Україні. Як зазначає Катерина Радченко, директорка Odesa Photo Days та співкураторка WHAT NEXT, з України на опен-кол надійшло 78 заявок, 6 з яких візьмуть участь у міжнародній виставці, що відбудеться у Великобританії, Україні та Польщі у 2021–2022 роках.

Проєкт присвячено 100 річниці від дня народження польського письменника Станіслава Лема – автора «Соляріса» та інших творів, що належать до класики наукової фантастики. Концепція виставки ґрунтується на його «Футурологічному конгресі». Питання, поставлені у книжці 50 років тому, не втрачають своєї актуальності, адже на більшість із них досі немає відповідей. Замість відповідей ми спостерігаємо лише за потоком подій у динамічному й циклічному колесі часу. Мистецькі дослідження представлять спектр нових поглядів і спроб висловити контексти майбутнього. Синтез мистецьких практик і наукових підходів формує нову динамічну мову взаємодії з публікою, що заохочує її приєднатися до дискусії.

Організатор: Інститут Адама Міцкевича. Партнери: Jam Factory Art Center, Polish Cultural Institute in London, British Council Polska, Odesa Photo Days Festival, Jednostka Gallery.

Інформація на сайті Інституту Адама Міцкевича за посиланням.