Відкрито реєстрацію на рев’ю фотокниг під час Odesa Photo Days Festival 2021

23 травня у рамках міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться професійне рев’ю фотокниг. Ви можете показати вже готову книгу, її верстку або проєкт і отримати кваліфікований зворотній зв’язок від видавця або митців, які мають широкий досвід створення фотокниг.

Ми вибрали такий формат події для цьогорічного фестивалю невипадково: 2020 рік позначився бумом у виданні авторських фотобуків в Україні. Ще б пак, адже проведення міжнародних фестивалей під питанням, двері галерей та музеїв зачинені місяцями. Так, створення фотокниги стало альтернативним шляхом презентації свого проєкту у непевних умовах.

  • Якщо ви розмірковуєте над ідеєю власної фотокниги, але не знаєте з чого почати; 
  • якщо маєте матеріал, але форма чи дизайн потребують детальнішої розробки;
  • якщо ваша книга вже готова, але ви не знаєте, що з нею слід робити далі, —

це ваша можливість поставити запитання фахівцям, дізнатися про їхній персональний досвід, почути поради від тих, хто вже пройшов увесь шлях книговидання.

 

Рев’юери:

Марина Бродовська – українська мисткиня. Навчалася фотографії в Школі фотографії Віктора Марущенка, на курсі Романа Пятковки «Концептуальна фотографія» та у фотошколі Bird in Flight. Створює фотографічні та мультимедійні проєкти, арт- та фотокниги. Фіналістка Aperture Photo Book Awards, Kassel Dummy Awards та IPA  із фотокнигою «Моя дорога Віра» в 2020 році. Фотокнига «Ким ти хочеш стати, коли виростеш» готується до видання двома мовами в 2021 році.

Юра Коломієць — фотограф та художник, який використовує фотографічну практику в своїх роботах. Живе і працює в Києві. У 2020 році його фотокнига «На що дивиться кут?» потрапила у шорт-лист премії MACK First Book Award. Проєкти публікувались в GUP, Der Greif, FK Magazine. Учасник міжнародних виставок у Латвії, Польщі, Україні. У своїй роботі зосереджений на соціальному ландшафті та темах, які пов’язані з особистою соціальною відповідальністю.

Сергій Мельниченко — засновник та куратор школи концептуальної і арт-фотографії MYPH (Миколаїв). Член UPHA – Української Фотоальтернативи. Переможець українських та міжнародних конкурсів, зокрема Leica Oskar Barnack Award Newcomer у 2017 році (Берлін). Увійшов до шорт-листів Krakow Photomonth у 2013 році та Pinchuk Art Centre Prize у 2015 році. Учасник Paris Photo, Volta Art Fair, Photo L.A., Photo Basel. Номінант на премію Foam Paul Huf Award. За роки фотографічної діяльності видав 9 книг в Україні, Франції, Німеччині та Італії.

Михайло Палінчак  — документальний, репортажний та стріт-фотограф, модератор та співзасновник групи «Українська вулична фотографія», засновник онлайн-платформи Untitled. Знімає з 2008 року. Офіційний фотограф V Президента України (2014-2019). З 2012 року учасник незалежної групи української фотографії UPHA, з 2014 — Української Асоціації Професійних Фотографів. Самостійно видав дві фотокниги — «Обличчя Майдану» (ручна робота, лімітована серія 10 екземплярів) та Anamnesis.

Для реєстрації на бук-рев’ю потрібно заповнити анкету за посиланням та сплатити організаційний внесок 400 гривень за розмову з одним рев’юером. Реквізити для здійснення оплати ви отримаєте разом з листом-підтвердженням реєстрації. Реєстрація триватиме лише тиждень — до 19 травня 2021 року 23:59.

Місце проведення заходу повідомимо учасникам, які вчасно зареєструються та сплатять організаційний внесок. У разі неможливості проведення офлайн-рев’ю через посилення карантинних заходів, зустрічі зареєстрованих учасників з рев’юерами відбудуться онлайн.

Фото Олега Синькова з презентації фотокниг під час Odesa Photo Days 2017.

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.