У Римі відкривається виставка «Contra Spem Spero. Історії з України»

27 червня в Римі відкривається фотовиставка «Contra Spem Spero. Історії з України» кураторки та засновниці Odesa Photo Days Festival Катерини Радченко. 11 українських фотографок та фотографів діляться своїми документальними та художніми проєктами про життя у воєнний час.

Художники: Любов Дуракова, Назар Фурик, Катерина Алєксєєнко, Альона Гром, Гера Артемова, Михайло Палінчак, Олена Субач, Павло Дорогой, Сергій Коровайний, Дмитро Толкачов, Володимир Петров.

В експозиції представлені історії про українську режисерку-документалістку, яка вступила до лав Збройних сил України; про людей на Київщині, які взаємодіють з публічним простором та своїми домівками, що кардинально змінилися через війну; про українських біженців у Польщі; особистий візуальний щоденник та багато іншого.

Назва виставки відсилає до класичного тексту української поетеси Лесі Українки, написаного 1890 року. Вірш Contra Spem Spero є монологом авторки, яка проголошує дух надії та протистояння всім негараздам навіть у найважчих обставинах. Виставка складається з трьох частин: «Боротьба», «Надія» та «Наслідки». Кожна з них розповідає про нову реальність і пристосування до життя під час війни, про боротьбу за існування країни, про травматичний досвід і надію, яка мотивує продовжувати жити.

Виставка «Contra Spem Spero. Історії з України» організована міжнародним фестивалем сучасної фотографії Odesa Photo Days (Україна) та спеціальною організацією міста Риму Azienda Speciale Palaexpo у співпраці з представництвами Європейського Парламенту та Європейської Комісії, Посольством Федеративної Республіки Німеччина, Посольством Королівства Іспанія, Посольством Королівства Швеція, а також Посольством України в Італії.

«Contra Spem Spero. Історії з України»

27 червня – 27 серпня 2023

Вхід вільний

ВІДКРИТТЯ — 27 червня, 11:30

Години роботи:
Вівторок – неділя, 11:00 – 20:00

Mattatoio di Roma
Piazza Orazio Giustiniani, 4, Pavilion 9b

Фото: Альона Гром, серія «Викрадена весна».