Дати і концепція Odesa Photo Days Festival – 2021

Odessaphotodays 2021

22-25 квітня в Одесі всьоме відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days. Після екстреного й успішного переходу до онлайн-формату у 2020 році подія повертається в офлайн з темою «Ламаючи стіну».

 

Концепція

У теорії перформативних мистецтв четверта стіна — уявний кордон між глядачем, реципієнтом і простором вистави. Це межа, яка чітко відділяє уявне від реального, справжнє від вигаданого. Наприкінці XIX – на початку ХХ сторіччя драматурги почали випробовувати її на міцність, що врешті-решт вилилося у популярний нині прийом «ламання четвертої стіни», коли персонаж звертається напряму до глядача, тим самим підкреслюючи вимисел чи навпаки піддаючи сумніву реальність.

Із початком пандемії нас усіх розділив новий різновид «четвертої стіни» — екрани різних гаджетів віддалили нас від фізичного проживання людського спілкування. Що тепер розмежовує ця стіна? Ми одночасно є і глядачами, і перформерами. Нескінченний потік інформації в онлайні мимохіть змушує засумніватися, чи усе, що відбувається — це реальні події. Наскільки реальна віртуальність? Як міцно ми зрослися з множиною наших дигітальних ідентичностей? І чи вдасться нам зруйнувати цю стіну та повернутись до фізичного спілкування та присутності в матеріальному соціальному просторі? 

Фестиваль Odesa Photo Days 2021 відбудеться офлайн, відкриваючи нові локації, інтегруючись в ландшафт міста та ненав’язливо підкорюючи публічні території. Замість створювати бар’єри, ми відкриваємо нові горизонти, розповідаючи історії з інших країн. Нам не уникнути використання екранів чи надрукованих фотографій, але імплементовані у фізичний простір, вони стають невід’ємною частиною нашого щоденного життя, де екран вже не розділяє людей, а навпаки — об’єднує та допомагає формувати спільну перспективу майбутнього.

 

Цьогорічний візуальний стиль розробляла дизайнерка Ольга Зарко.

 

Головна виставка «Хто поруч з тобою» експонуватиметься у Музеї сучасного мистецтва Одеси. У ній братимуть участь 10 авторів з 7 країн, у тому числі троє — з України. Повний список учасників та міжнародне журі, що їх обрало, опубліковані на сайті Odesa Photo Days.

 

До програми 2021 року перейшли виставки, які мали відбутися минулоріч — виставка міжнародної дослідницької платформи PH Room в Муніципальному музеї приватних колекцій Блещунова та ретроспективна експозиція литовської фотографії в галереї Invogue Art. У рамках Odesa Photo Days Festival 2021 також планується відкрити ще три виставки, у тому числі — у публічному просторі міста.

 

Під час вечірніх фотопоказів, крім кураторських підбірок від міжнародних партнерів, будуть представлені результати двох всеукраїнських фотоконкурсів — четвертого опен колу для підлітків Future Photo Days, а також вперше оголошеного Female Ukrainian Photography.