У Дніпрі відкриється виставка World Press Photo 2023

2 лютого 2024 року в Галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури в Дніпрі відкриється виставка World Press Photo 2023. На ній будуть представлені результати щорічного конкурсу World Press Photo, найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік. Подія в Україні відбувається за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнери виставки — Odesa Photo Days Festival.

Дніпро — третє місто у всеукраїнському турі експозиції. Понад 2000 глядачів вже побачили виставку в Києві та Харкові з листопада 2023 року. 

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі», яку він зняв під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року. Європейське журі 2023 року очолювала Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days.

Загалом в експозиції будуть представлені роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

Виставка триватиме з 2 по 24 лютого 2024 року.

Відкриття — 2 лютого о 18:30.

Галерея Артсвіт та Центр сучасної культури у Дніпрі (Крутогірний узвіз, 21а) працюють з вівторка по суботу, з 12:00 до 19:00. Вхід вільний.

Фундація World Press Photo — глобальна платформа, що об’єднує фотожурналістів, фотографів-документалістів та нашу глобальну аудиторію через достовірне оповідання історій. Заснована 1955 року групою голландських фотографів, які організували конкурс для представлення своїх робіт міжнародній аудиторії. Фундація World Press Photo підтримується стратегічними партнерами — Dutch Postcode Lottery та PwC.