Дискусія «Суб’єктивний реалізм у фотографії»

Розмова відбудеться в контексті виставки «Кафе “Лемітц”» шведського фотографа Андерса Петерсена. В серії робіт з однойменного гамбурзького бару Петерсен започаткував жанр суб’єктивної фотографії.

Молодий український фотограф Ігор Гора спостерігає за суспільством, за його хворобами та вадами, створюючи повсякденний візуальний щоденник. Згодом автор доводить його до абсурду та трансформує в сюрреалістичні колажі. Його серія «Сон розуму» була частиною головної експозиції Odesa Photo Days 2018 «Вхід заборонено».

Під час розмови ми звернемось до творчості легендарного шведського фотографа та проведемо паралелі з українським сьогоденням, проаналізуємо тенденції в розвитку суб’єктивної фотографії та пригадаємо творчість авторів, які працювали і працюють на межі з реальністю — Діани Арбус, Нан Голдін та Бориса Михайлова.

Дискусія відбудеться 16 травня о 17:00 у галереї NT Art за адресою Лідерсівський б-р, 5, секція Б.

Подія відбувається у співпраці з NT Art Gallery та за підтримки Шведського Посольства в Києві та Шведського Інституту.

Андерс Петерсен народився 1944 року в Стокгольмі. Навчався в школі фотографії Крістера Стремгольма і в Драматичному інституті. Міжнародне визнання здобув 1978 року після виходу в світ фотокнижки «Кафе “Лемітц”». Відтоді в нього вийшло понад 25 книжок. Володар багатьох престижних премій і нагород, серед яких: «Фотограф року» в Арлі  (2003), спеціальний приз журі за його виставку «Піднесення людства» під час третього міжнародного фотофестивалю в Ляньчжоу (КНР, 2007), премія Німецького Фотографічного Товариства ім. доктора Еріха Саломона (2008), премія в Арлі за найкращу актуальну книжку «З дому», створену в співавторстві з ЄГ Енґстремом (2009), відзнака «Книжка року» від Паризького фотографічного товариства за «Міський щоденник» (2012).

 

Ігор Гора — фотограф, художник з Києва. Живе в Одесі. Учасник групових виставок Eastreet4 і Odesa Photo Days 2018. Випускник курсу «Документальна фотографія як позиція» Київської школи візуальних комунікацій.

 

 

Максим Фіногєєв — фотограф, художник, живе і працює в Одесі. Учасник головної експозиції Odesa//Batumi Photo Days 2016, автор персональних виставок «Чорноморський розчин», «Сезон закрито».