Програма фотопоказів на Odesa Photo Days 2020

Budapest Odesa Photo Days

Дисклеймер: вечірні фотопокази ми планували влаштувати 23-26 квітня під час Odesa Photo Days 2020, проте ситуація змінилася через пандемію коронавірусу. Слідкуйте за подальшими новинами фестивалю.

Вечірні фотопокази є невід’ємною складовою Odesa Photo Days: теплі вечори та можливість побачити сучасну фотографію з усіх куточків світу під музичний супровід. Чарівне занурення в атмосферу та мандри до різноманітних історій, не виїжджаючи за межі Одеси. Цього року ми відкриваємо фотографію в нових країнах завдяки партнерству з такими інституціями:

Центр Фотографії Монтевідео (Centro de Fotografía de Montevideo) — працює з архівною фотографією Уругваю та запровадив конкурс-премію для сучасних уругвайських фотографів. На фотопоказі ви детальніше познайомитеся з CdF, а також побачите знімки Першого Чемпіонату світу з футболу (1930) і будівництва стадіона «Сентенаріо», фотографії з архіву Міністерства спорту Уругваю (1914–1958) та серії двох переможців Uruguayan Photography Award (2018 та 2019).

Montevideo Centre de Fotografia

Фото з фондів Міністерства спорту Уругваю. Стрибки у воду з плаваючого павільйону CNEF. Затока Монтевідео, приблизно 1920 рік. Автор — Хосе Тато Лорензо.

Будапештський фотофестиваль (The Budapest Photo Festival) — щорічна серія виставок, яка репрезентує сучасну і класичну фотографію через угорську та міжнародну арт-сцену. Відео представить підбірку молодих фотографів та розкриє різноманітність тем та історій угорської фотографії.

PhotoIreland започаткував трієнале New Irish Works 2013 року, щоб репрезентувати та промотувати зростаюче різноманіття сучасних фотографічних практик в Ірландії. Організатори пояснюють: «Ми хочемо збагатити ірландську екосистему так необхідними їй новими голосами, новими кураторськими підходами, зорганізувати нові можливості та оживити ірландську фотосцену. 2019 року, під час третьої редакції проекту, запрошене незалежне журі допомогло обрати 10 серій з міжнародного відкритого конкурсу нових робіт художників з Ірландії — їх ми і представляємо у відео для фестивалю Odesa Photo Days».

Європейська фотоплатформа «Параллель» презентує роботи 22 художників з усього світу, які були частиною першого циклу платформи. Сучасна фотографія, складна і еклектична, не піддається межі та визначенню. Колись культурний об’єкт, згодом фотографія стала культурною соціально-мистецькою практикою, яка залучає широкий спектр естетики, технологій та діячів, більшість з яких перетинаються та нашаровуються.

Parallel European Photo based platform

Фото надано платформою «Параллель», автор — Жозефін Десменез.

Verzasca Foto Festival промотує молодих міжнародних художників і підтримує візуальне мистецтво у сільській та периферійній місцевості, надаючи їм вільний простір через зв’язок та діалог із природою, надаючи доступ до різних форм вираження та способів візуального сторітеллінгу. Під час основних днів Verzasca Foto Festival в італійській частині Швейцарії проходять виставки просто неба, фотовечори із живою музикою, презентації, зустрічі та майстер-класи з професійними фотографами. Для вечірнього показу на Odesa Photo Days фестиваль зібрав серії швейцарських фотографів.

Odesa Photo Days дякує усім партнерам за співпрацю і створення підбірок сучасної та архівної фотографії з усього світу. Також дякуємо авторам, які надсилали роботи на наші відкриті конкурси, за неймовірні фотоісторії.

Вже традиційно до програми фотопоказів входить слайд-шоу фіналістів всеукраїнського конкурсу Future Photo Days. Цього року це будуть 18 серій, знятих підлітками у різних куточках України.

Цьогоріч ми також вирішили презентувати деяків авторів із довгого списку міжнародного open call «Хто поруч з тобою». Перед міжнародним журі стояв складний вибір, і деякі серії недобрали буквально один-два бали до фінального експонування в рамках головної експозиції фестивалю. Ми вважаємо важливим показати 11 таких проектів у форматі вечірнього фотопоказу.

Наразі ми шукаємо можливість показати повністю чи частково програму фотопоказів з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Слідкуйте за фестивальними новинами.

Фото на обкладинці: «Irattár» by Pataki Tamás, надано Будапештським фотофестивалем.