Якою буде головна виставка Odesa Photo Days 2021

Головна експозиція Odesa Photo Days Festival 2021 відкриється відразу після послаблення карантину в Музеї сучасного мистецтва Одеси і триватиме до 30 травня. Про початок роботи експозиції ми повідомимо окремо.

Cерії, що формують цю виставку, були відібрані ще рік тому за результатами міжнародного відкритого конкурсу на тему «Хто поруч з тобою?».

Ми сформулювали її так, тому що нас цікавило, як фотографи з різних країн розуміють поняття співприсутності та близькості, ми хотіли разом подумати над тим, як часто ми звертаємо увагу на людей поруч: наших сусідів, дітей, колег, сексуальних партнерів, та що ми про них насправді знаємо. 

Міжнародне журі відібрало відібрало 10 серій, які візуалізують історії з різних континентів про людей, які поруч та одночасно далеко. Це історії із забутих архівів та життя емігрантів, сусідських дітей, продавців кавунів на трасі тощо; розповіді, втілені у речах та знайдених об’єктах, у прямих портретах, колажах та старих сімейних фотографіях.

З одного боку, сучасний світ відкритий через мережу інтернет, але водночас закритий у бульбашці наших соціальних контактів; ми навчилися знайомитися з людьми через мобільні додатки, але при зустрічі часто ніяковіємо і не знаємо, як провести разом і півгодини; ми не завжди впізнаємо у реальному житті людей, за якими слідкуємо в інстаграмі роками. Ми живемо поруч з іншими, але не намагаємось зрозуміти їх позицію та історію.

Минув рік, і питання, які бентежили тоді, постали перед нами ще гостріше. Необхідність соціальної дистанції суттєво обмежила можливість для зустрічі з Іншим і змусила її переосмислити. Ми раптово втратили те, що завжди було доступним та недооціненим. Сьогодні питання «Хто поруч з тобою?» набуло додаткової тривожності: ми стали боятися фізичної близькості ще більше, ніж до пандемії, що поглибило і до того існуючу прірву між людьми.

Саме зараз той час, коли важливо побачити тих, хто поруч з тобою, щоб зрозуміти та підтримати, щоб не лишатися на самоті зі своїми страхами та турботами. Ця виставка є спробою побачити тих, хто поруч, дізнатись історії Інших, аби відкрити щось нове в собі, аби відкрити себе іншому.

Учасники головної експозиції Odesa Photo Days 2021:

  • Катаржина і Маріанна Васовські // Польща, Мексика
  • Мілан Гієс // Нідерланди
  • Кирило Головченко // Україна, Німеччина
  • Павло Дорогий // Україна
  • Тамара Екхардт // Німеччина
  • Марта Згєрська і Матеуш Сарелло // Польща
  • Борис Лодер // Люксембург
  • Глорія Оярзабал // Іспанія
  • Олена Субач // Україна
  • Ян Юрчак // Польща

Учасників відбирало міжнародне журі у складі: Верена Каспар-Ейзерт (Австрія), Андрій Лянкевич (Білорусь), Трейсі Маршалл (Велика Британія), Пол ді Феліче (Люксембург).

В анонсі використано зображення з серії Глорії Оярзабал Woman Go No’gree.

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.