Лекції на Odesa Photo Days 2019
Традиційно міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days робить акцент на освітню програму для фотографів. Цього року з 17 до 21 квітня в Одесі прочитають лекції чотири фахівці з сучасної фотографії. Вхід на усі лекції вільний.
Історія та практика безкамерної фотографії, або абстрактні відбитки конкретної реальності
Лекція відбудеться за підтримки Австрійського Культурного Форуму у рамках Двостороннього року культури Австрія-Україна.
На лекції Олена Невкрита сфокусується не тільки на технічних аспектах та історії безкамерної фотографії, але й підкреслить важливість практики у художній площині. Починаючи з перших фотографічних зображень, доповідь проведе вас через альтернативну історію цього медіуму. Історію фотографічних зображень, які не репрезентують реальність і не хочуть вхопити «реальне» через об’єктив камери, а радше шукають зображення у самій матеріальності фотографії: відбите світло, гра тіней, швидкоплинні зображення, експерименти.
На лекції буде розглянуто фотограми Могой-Надя та Марти Хопфнер, абстрактні картини Джеймса Уеллінга, сучасні інсталяції Франсуази та Даніеля Карт’є та багато-багато інших. Разом з лекторкою ми подумаємо про різні можливості, що охоплює світлочутливий матеріал. Під час лекції ми розглянемо фотографію як відбиток, як органічний матеріал, як сховище різних слідів. Ми зануримося у дивні та абстрактні зображення, що їх створювали різні фотографи та художники за останні 200 років, і спробуємо побачити, які альтернативні погляди на реальність вони можуть нам запропонувати. Це буде подорож зображеннями крізь запропоновані теми.
Біо
Олена Невкрита — австрійська художниця українського походження. Вивчала фотографію у Віденському університеті прикладних мистецтв і в Академії Герріта Рітвельда, Амстердам. 2017 року отримала ступінь магістра.
Виставлялася на австрійських та міжнародних виставках у Fotogalerie Wien, Kunsthalle Wien, Salzburger Kunstverein, Lentos Kunstmuseum, Organhaus Chongqing. Її крос-медійні роботи — чи це фотографія, відео чи інсталяція — досліджують як сучасні соціальні процеси заявляють про себе у матеріалах та поверхнях, і яким чином тема видимості як політичної категорії може бути художньо адресована.
Сучасна австрійська фотографія
Лекція відбудеться за підтримки Австрійського Культурного Форуму у рамках Двостороннього року культури Австрія-Україна.
Лекція буде присвячена відносно молодій історії арт-фотографії в Австрії і торкнеться причин відкриття перших фотогалерей у кінці 1970-х – початку 1980-х: Camera Austria у Граці, Fotohof у Зальцбурзі, Galerie Faber та Fotogalerie Wien у Відні. Усі вони були засновані художниками.
23 роки тому Fotogalerie Wien заснувала серію виставок під назвою WERKSCHAU (шоукейс) — ретроспективні покази, які презентували і продовжують презентувати найважливіших австрійських художників, які зробили суттєвий внесок у розвиток арт-фотографії в Австрії.
Сюзанна Гамауф покаже роботи 7 фотографів та арт-дуетів з виставок WERKSCHAU, розкаже про них та їхні концепти, а також запропонує теоретичний, концептуальний і естетичний підхід до вибраних позицій.
Біо
Сюзанна Гамауф — голова Fotogalerie Wien у Відні з 1985 року, має багаторічний досвід кураторства та адміністрування виставок в Австрії та інших країнах. Отримала ступінь з графіки та фотографії у Віденському університеті прикладних мистецтв. Виступає як експерт та рев’юер на міжнародних фотофестивалях та конкурсах.
Зацікавлена в арт-фотографії з усіма її багатогранними аспектами та відкрита до практик нових медіа. Як рев’юер налаштована на пошук молодих талантів, що у майбутньому можуть експонуватися у віденський фотогалерії.
Персональна подорож фотографією: Стратос Калафатіс, 1983–2019
Лекція відбудеться за підтримки Філії Грецького Фонду Культури у м. Одеса
Маючи 35 років досвіду у фотографії, Стратос Калафатіс розповість про розвиток своєї роботи та фотографії загалом. На лекції йтиметься про фотографію від перших чорно-білих картинок до середнього формату, кольорових зображень та цифрової ери. Лектор торкнеться питання використання наративу у фотографії, а також менеджменту фотопроектів у друкованому вигляді та на експозиціях.
Біо
Стратос Калафатіс — грецький фотограф. Живе та працює у Салоніках, де разом з Лією Налбатідоу створив фотографічну платформу Studiotessera. У видавництві Agra publications вийшли такі його книги: Archetypal Images (1999), Omonoia 2000 – A journey to the heart of Athens, з текстами Філіппоса Філіпоу (2000), Journal 1998-2002 (2004), Athos / The colours of faith (2014), Archipelago (2017).
Фотографія та ринок — короткий гід для художників та колекціонерів
Лекція відбудеться за підтримки Інституту Адама Міцкевича
У Польщі ринок арт-фотографії розвивається приблизно з 2003 року. У Західному світі його відправною точкою часто вважають легендарний аукціон Sidney Strober Collection, що відбувся у нью-йоркському аукціонному домі Parke-Bernet. Фотографія, як і будь-який інший медіум, має специфічні особливості, у тому числі техніку, підписи та видання, які створюють певні стандарти і способи комунікації.
Лекція розрахована як на художників, що хочуть професійно функціонувати на ринку арт-фотографії, так і на колекціонерів, які бажають розуміти фотографію та почати колекціонувати принти. Катаржина Сагатовська буде говорити про те, що вам потрібно знати, щоб підготувати свої роботи для ринку? А також про те, що важливо знати, щоби почати купувати фотографії. Скільки це реально коштує? Яких авторів обирати? Де знаходити їхні роботи? На що звертати увагу, коли купуєш принти? Чи є кілька фотографій вже колекцією?
Біо
Катаржина Сагатовська — польська кураторка, фотографка, лекторка та організаторка арт-подій, а також популяризаторка колекціонування фотографій у Польщі. Працює на польському та міжнародному арт-ринках з 2010 року. Була відповідальна за проект Fotografia Kolekcjonerska, працюючи як кураторка та координаторка виставок та аукціонів видатних польських авторів (2010-2017). Співавторка серії «Усі ми фотографи» (We Are All Photographers series). Учасниця жюрі таких конкурсів як BZ WBK Press Foto, ShowOFF у рамках фестивалю Krakow Photomonth і Photographic Publication of the Year. Засновниця та власниця галереї та видавництва JEDNOSTKA.