Онлайн-лекція про Німецьку фотографічну академію

Спільно з Баварським Домом Одеса та за підтримки Goethe-Institut в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 проведе онлайн-лекцію Бориса Ельдагсена «Німецька фотографічна академія 100 років художньої фотографії у діалозі». Лекція відбудеться англійською мовою 14 червня о 20:00 за київським часом. Дивитися трансляцію можна буде на сторінці фестивалю на Facebook, попередня реєстрація непотрібна. Після лекції буде виділений час на сесію питань та відповідей.

На лекції спікер розповість про Німецьку фотографічну академію (DFA) і представить її двомовну онлайн-платформу, а також покаже широку підбірку робіт учасників, щоб передати тенденції та різноманітність підходів.

Борис продемонструє, що крім відомої Дюссельдорфської школи завжди було кілька сильних сцен: абстрактна фотографія, гуманістична робота, документалістика та інші іронічні та глибоко експериментальні підходи. Німецька фотографічна академія відстоює множинність, прозорість та демократичну дискусію. Портфоліо учасників на платформі можна легко відфільтрувати за допомогою системи ключових слів DFA, орієнтованої на потреби куратора.

Борис Ельдагсен (1970) німецький художник, що живе і працює в Берліні. Вивчав фотографію та візуальне мистецтво в Художній академії у Майнці, концептуальне мистецтво та інтермедіа в Академії образотворчих мистецтв у Празі та образотворче мистецтво в Школі мистецтв і комунікації Сароджіні Найду в Індії. Крім того вивчав філософію в університетах Кельна та Майнца.

З 2004 року Борис викладає у Вікторіанському коледжі мистецтв при університеті Мельбурна, Коледжі фотографії в Мельбурні, Академії візуальних мистецтв у Майнці та коледжі Фуртванген.

Німецька фотографічна академія (DFA) – некомерційна організація, заснована 18 серпня 1919 року у місті Айзенах (Тюрингія) на базі Товариства німецьких фотографів.

Організація займається обговоренням, демонстрацією та просуванням художньої фотографії — публічно, некомерційно та неприбутково. Вона організовує конференції та запрошує гостей, учасників, молодих художників та громадськість. Підсумки цих зустрічей узагальнені у випусках журналів та відеострімах.

З часу свого заснування ядром діяльності академії були публічні безкоштовні презентації та обговорення робіт двічі на рік, а також портфоліо-прогулянка, спрямована на розвиток молодих талантів.

Членами DFA є відомі фотографи та фотознавці, серед яких Стефан Мозес, Ф.К. Гундлах, Томас Хепкер, Марта Хепфнер, Регіна Шмекен, Уго Ерфурт, Отто Штайнерт, Готфрід Ягер, Умбо, Лоїс Хехенблайкнер.

Поточний президент Німецької фотографічної академії Інго Таубхорн — головний куратор Німецького будинку фотографії Deichtorhallen (Гамбург).

Фотографія на обкладинці новини: DFA 1980 by Axel Mosler