Odesa Photo Days представить українську фотографію на фестивалі в Арлі

Показ української фотографії «Можливі опади» під кураторством Катерини Радченко відбудеться на першому тижні Rencontres d’Arles — міжнародного фотофестивалю у місті Арль, Франція. Початок вечірньої програми Night of the Year 9 липня о 20:00.

Подія відбудеться на закинутій промисловій території Papeteries Étienne, яку відкриють спеціально, щоб показати понад сорок кураторських підбірок з усього світу. Фотографії проектуються циклічно на гігантські екрани або представлені у формі інсталяцій.

Фотопоказ «Можливі опади» також потрапив до підбірки «Краще з Night of the Year 2022» і буде доступний протягом усього фестивалю, з 11 липня до 25 вересня 2022 року, у проекційній кімнаті на локації Croisière.

«Rencontres d’Arles підтримує український народ, який бореться за свою свободу. Весь тиждень фестиваль віддає шану митцям і фотографам, чиєму життю загрожує російська агресія», — йдеться у заяві організаторів. Ми вдячні Rencontres d’Arles за потужну підтримку та чітку позицію.

«Можливі опади» — саме таку тему ми обрали на початку цього року для нашого фестивалю Odesa Photo Days, який мав відбутися в травні 2022. У січні вже відчувалися тривожні настрої в Україні, але ми сподівалися, що ескалації війни не буде. З 24 лютого через повномасштабне вторгнення Росії на територію України наше життя змінилося. 

В цьому відео представлені роботи 12 українських авторів, зроблені до та під час війни. Це історії з рідних міст, які зараз щоденно під обстрілами чи в окупації, це споглядання та любов, відчуття дому, тривога та передчуття змін, біль та наслідки війни.

Учасники: Андрій Ломакін, Поліна Полікарпова, Ігор Єфімов, Юра Коломієць, Олександр Навроцький, Оля Коваль, Саша Курмаз, Владислав Краснощок, Станіслав Остроус, Михайло Палінчак, Олена Субач, Віталій Галанжа.

Окрім фотопоказу від Odesa Photo Days на фестивалі в Арлі буде широко представлена українська фотографія та культура, зокрема Харківська школа фотографії, об’єднання документалістів Babylon’13 та інші. Детальна програма першого тижня тут. Також 7 липня о 17:30 Катерина Радченко розповість про архівну та сімейну фотографію на зустрічі «Archives as a menace. When family pictures become a life threat» у просторі Le Boudoir 2.0.

Про фестиваль

Rencontres d’Arles — найвпливовіший фестиваль, який показує найкраще зі світової фотографії та відіграє роль трампліну для починаючих фотографів та сучасних креативних талантів. Щоліта, починаючи з 1970 року, у місті Арль проведено більш ніж сорок виставок у різних об’єктах міської спадщини. У 2019 році фестиваль відвідало понад 145 000 людей.

Фото на обкладинці: Станіслав Остроус