Odesa Photo Days реалізують спільну програму з французькою мережею Diagonal

Для захисту демократичних цінностей, свободи слова та миру, мережа Diagonal разом зі своїми учасниками та у партнерстві з засновницею та директоркою Odesa Photo Days Festival Катериною Радченко з 29 квітня 2022 до кінця 2023 року реалізують цикл виставок та зустрічей, які висвітлюють українську мистецьку та фотографічну сцену.

Від самого заснування наша мережа віддана ідеї будувати суспільство та надавати слово кожному. Сьогодні ми хочемо об’єднатися з українцями та українськими митцями, фотографами та культурними операторами, спільно уявляючи простір для підтримки та свободи думки. Ситуація немислима, і ми знаємо, що багато фотографів на місці чинять опір власною зброєю — створюючи зображення і документуючи реальність”, — йдеться у заяві The Diagonal Network.

Програма Stand With Ukraine проводиться мережею Diagonal за підтримки Міністерства культури Франції та Французького інституту.

Про мережу Diagonal

Заснована в 2009 році, Diagonal Network є єдиною мережею у Франції, яка об’єднує виробничі та дистриб’юторські організації, що займаються фотографією. Організація залучена до структурування творчої роботи в галузі фотографії та підтримує професіоналізацію фотографів через внесок до загальнонаціонального розвитку мистецької та культурної освіти. Мережа налічує 26 учасників з 10 регіонів і 22 департаментів Франції.

Календар подій програми Stand With Ukraine у Франції, весна-літо 2022

29 квітня, 2022

Онлайн-презентація Катерини Радченко та Оксани Парафенюк у рамках міжнародних зустрічей молодої фотографії у центрі сучасної фотографії Villa Pérochon у місті Ніор.

13 травня — 17 вересня, 2022

Виставка «Tell them about battles, meteors, and eggplant caviar» в експозиційному просторі Stimultania (Страсбург, Франція). Представлені сім українських фотографів: Алекс Бланко, Максим Дондюк, Яна Кононова, Ольга Кукуш, Оксана Невмержицька, Олена Субач, Дар’я Свертілова.

Під кураторством Stimultania Photographie у співпраці з Claude Cahun Center та Carré D’art Gallery.

Виставка «Tell them about battles, meteors, and eggplant caviar» також буде демонструватися:

У галереї Le Carré D’art, культурний центр Pôle Sud, Шартр-де-Британь — з 20 січня до 4 березня, 2023

У Claude Cahun Center, Нант — у травні-червні 2023

Чотири виставки під егідою асоціації Graph CMI

У департаменті Од, регіон Окситан, що на півдні Франції, асоціація GRAPh ініціювала проведення виставок у чотирьох муніципалітетах за кураторською пропозицією Катерини Радченко, директорки Odesa Photo Days.

23 травня – 15 серпня, 2022

Виставка Андрія Ломакіна Calm Waters просто неба

Кастельнодарі, Jardins de la Mairie

24 травня – 31 серпня, 2022

Виставка Аліни Смутко New Hybrid Deportation просто неба

Брам, Square Simon

1 липня – 26 серпня, 2022

Виставка Ігора Єфімова Cherkasy, Kyiv, Street Portraits

Каркасон, la Maison de la Région

15 червня – 10 вересня, 2022

Виставка Олени Субач Grandmothers

Капенду, культурний простір Chai

Фестиваль Les femmes s’exposent

Відкриття — 8 червня

Виставка Оксани Парафенюк “The life before

Ульгат, Нормандія

Виставка Foreboding Landscape

7-8 червня

Palais de Tokyo, Париж

У рамках The Parliament of Photography

Представлені автори: В’ячеслав Поляков, Олександр Навроцький, Аліна Смутко, Ксенія Петровська, Валерій Ведута, Поліна Полікарпова, Оля Коваль, Віталій Галанжа, Анна Пилипюк та Володимир Шипотильников, Олена Субач.

Кураторка: Катерина Радченко

Роботи 11 українських художників, зроблені до початку повномасштабної війни, показують різні сторони життя в Україні, коливаючись між прив’язаністю до батьківщини та політичною і психологічною тривогою, спричиненою зловісною силою по сусідству. Все ще позначена історією трагедій та вимушеної міграції, Україна, тим не менш, ствердила свою ідентичність, яка складається з різноманітних традицій, коренів та прагнень.

Частина програми Stand With Ukraine, що організована мережею Diagonal за підтримки Міністерства культури Франції та Французьким інститутом. Виставка Foreboding Landscape реалізована за підтримки компаній Picto та Encadrement Flamant.

Виставка ”Тіло як пропаганда”

Відкриття – 1 липня 2022

місто Нім

Представлені автори: Роман Пятковка, Михайло Палінчак, Сергій Мельниченко, Міла Тешаєва, Саша Курмаз, Валерій Мілосердов.

Кураторка: Катерина Радченко

Тіло є відзеркаленням соціальних та культурних процесів, що відбуваються в конкретний історичний період. Експозиція фокусується на проведенні паралелей між ХХ та ХХІ століттями та виявленні візуальних зв’язків і впливів. Зібрані візуальні матеріали включають такі предмети як архівна, вернакулярна фотографія з приватних сімейних альбомів, фотокниги та серії, створені шістьма сучасними авторами.

***

Співпраця з мережею Diagonal надзвичайно важлива для Odesa Photo Days, тому що дозволяє підтримувати українських фотографів під час війни та показувати історії з України. Завдяки відданій праці The Diagonal Network все більше і більше подій плануються до кінця 2022 року та протягом наступного. Будемо тримати вас в курсі подальших спільних активностей.

Фото на обкладинці: Андрій Ломакін, з серії Calm Waters