Odesa Photo Days та Copenhagen Photo Festival об’єднають зусилля в червні

Під час Copenhagen Photo Festival 2-12 червня 2022 року ви зможете побачити дві виставки від Odesa Photo Days — міжнародного фестивалю сучасної фотографії в Україні.

Внаслідок війни повсякденне життя в Україні змінилося. Це стосується і культурного життя, яке зазвичай розквітає навесні і влітку. Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days мав відбутися 19-22 травня в Україні, але як одну з незліченних культурних подій його скасували, коли почалася війна. Copenhagen Photo Festival звернувся до Odesa Photo Days для співпраці над створенням альтернативної фестивальної події.

Спільними зусиллями найбільший у Північному регіоні фотофестиваль і Катерина Радченко, кураторка та засновниця Odesa Photo Days, організували дві виставки, які будуть показані в Копенгагені під час фестивалю 2-12 червня. Виставка «Бабуся» Олени Морозової та групова виставка «Тонка лінія» під кураторством Катерини Радченко.

«Ми дуже раді об’єднати зусилля з Odesa Photo Days, а саме дати їм можливість реалізувати дві виставки під нашою егідою, незважаючи на нестерпну ситуацію, в якій вони перебувають зараз разом з усією Україною. Сподіваємося, що завдяки цій співпраці ми зможемо показати деякі актуальні виставки та водночас підтримати Odesa Photo Days та залучених українських фотографів», — говорить директорка Copenhagen Photo Festival Майя Дірехауге Грегерсен.

«Тонка лінія» — одна з українських виставок, яка цього літа відбудеться на Копенгагенському фотофестивалі. Виставка містить фотографії художників, які за одну ніч 24 лютого перетворилися на військових кореспондентів на передовій.

«Я змінила фокус Odesa Photo Days, щоб розповісти світові, що відбувається в Україні, і підтримати фотографів, які працюють на передовій, — розповіла Катерина Радченко, куратор виставки та директор Odesa Photo Days. — Виставка «Тонка лінія» містить як фотографії нинішньої війни, так і попередні серії українських фотографів. Для мене ця виставка наочно ілюструє той стан, у якому ми зараз перебуваємо. Коли все змінилося, від розпорядку дня до рівня фізичної небезпеки, час від часу підсвідомість підкидає картинки з «попереднього життя». Я щаслива підтримці моїх данських колег і можливості показати «Тонку лінію», а також виставку «Бабуся» Олени Морозової, що також є надзвичайно важливою та актуальною».

На виставці Олени Морозової «Бабуся» художниця змальовує боротьбу своєї бабусі з деменцією після довгого життя шанованої в Україні гінекологині та захисниці прав жінок.

Виставки «Бабуся» та «Тонка лінія» можна буде побачити в центрі фотофестивалю на острові Рефсхалеон 2-12 червня 2022 року. Copenhagen Photo Festival 2022  підтримується містом Копенгаген, Фундацією сім’ї Обель та «Креативною Європою» — програмою підтримки культури ЄС. Програма фестивалю регулярно оновлюється на сайті.

Про Copenhagen Photo Festival

2-12 червня 2022 року в 12-й раз почнеться найбільший фотофестиваль у Північному регіоні. Фестиваль проводиться у тісній співпраці з галереями, музеями та культурними установами Копенгагена та південної Швеції. Щороку у ньому беруть участь відомі фотографи та початківці з Данії та інших країн, фестиваль відвідують близько 55 000 осіб. Copenhagen Photo Festival через виставки, майстер-класи, бесіди, огляди портфоліо та соціальні заходи ставить фотографію на порядок денний за трьома основними напрямками: Framing Identity, Framing Society та Framing Vision.

Фото на обкладинці: Олена Морозова із серії «Бабуся».