Як команда Odesa Photo Days працює під час війни

З першого дня повномасштабної війни, яку 24 лютого розв’язала росія проти України, команда міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days на чолі з кураторкою Катериною Радченко змінила фокус своєї діяльності.

За тиждень до того ми оголосили, що Odesa Photo Days 2022 відбудеться в Одесі 19-22 травня з темою «Можливі опади». Фестивальний стейтмент закінчувався так: «Ми готуємося, але знаємо —  будь-які прогнози неточні та мінливі». На жаль, вже за 7 днів справдився найгірший прогноз — почалася війна. Фестиваль цього року не відбудеться, проте ми продовжуємо працювати з українською та світовою професійною фотоспільнотою.

Основні напрямки діяльності Odesa Photo Days під час війни:

  • розповідати світові про те, що відбувається в Україні;
  • підтримувати українських фотографів;
  • знайомити світ з українською фотографією та культурою.

На наш заклик до світової фотографічної спільноти відгукнулися сотні кураторів та інституцій з десятків країн світу. Разом з ними ми організовуємо виставки військової документалістики та української фотографії в цілому, фотопокази, продажі робіт та публікації в пресі. Це дозволяє нам не тільки поширювати інформацію через фотографію, але й збирати кошти на гуманітарну допомогу найбільш ураженим містам та на підтримку фотографів, постраждалих від війни. Наразі ми співпрацюємо з 19 українськими фотографами, які знімають на лінії фронту та в тилу. 

За два місяці війни за підтримки партнерів вдалося організувати:

  • 7 виставок в Грузії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Греції, Великій Британії, Угорщині;
  • 4 фотопокази в Уругваї, Грузії, Франції;
  • 10 публікацій у світових медіа: Liberation, Dennik N, British Journal of Photography, Politiken, FK magazine, Profil;
  • благодійний розпродаж робіт українських та словацьких фотографів «Фотографія для України» (триває до 1 травня);
  • серію лекцій та онлайн-зустрічей в Німеччині, Франції, Нідерландах;
  • на виставці-продажі в грузинській галереї Fotografia (Тбілісі) організатори зібрали більше 4500 доларів на підтримку України.

Ще десятки подій знаходяться зараз у розробці, слідкуйте за анонсами на сторінках Odesa Photo Days Festival на Facebook та Instagram.

Вдячні всім партнерам, які підтримали Україну, та авторам, які продовжують працювати та надають нам свої матеріали. Якщо ви маєте бажання та можливість долучитися як автор або організатор, пишіть нам на пошту thephotodays@gmail.com

Обіймаємо кожного та кожну, хто боронить Україну на всіх фронтах. Разом переможемо!