Результати міжнародного відкритого конкурсу «Хто поруч з тобою»
У зв’язку пандемією нового коронавірусу складно передбачити чи відбудеться фестиваль Odesa Photo Days в квітні, але ми продовжуємо підготовку наших подій — це своєрідний острівець впевненості та надії на те, що ситуація стабілізується ближчим часом.
1 березня закінчився прийом заявок відкритого конкурсу на участь у головній експозиції Odesa Photo Days 2020. Тема цього року «Хто поруч з тобою?» сьогодні набула непередбачуваного значення. За півтора місяці ми отримали заявки з 34 країн, що на чверть більше ніж минулого року. Також в цьому році активніше подавалися українські фотографи — кількість заявок від авторів з України помітно зросла. Дякуємо усім авторам, що подалися на open call 2020!
Вибір жюрі був непростим, адже всі серії, що увійшли у довгий список були цікавими і важливими з огляду на тему фестивалю. Отже, вітаємо учасників головної експозиції Odesa Photo Days 2020:
- Васовська Катаржина і Маріанна // Польща, Мексика
- Гієс Мілан // Нідерланди
- Головченко Кирило // Україна, Німеччина
- Дорогий Павло // Україна
- Екхардт Тамара // Німеччина
- Згєрська Марта і Матеуш Сарелло // Польща
- Лодер Борис // Люксембург
- Оярзабал Глорія // Іспанія
- Субач Олена // Україна
- Юрчак Ян // Польща
Окрему подяку висловлюємо чотирьом кураторам і дослідникам, які обирали учасників експозиції «Хто поруч з тобою». Отже, представляємо міжнародне жюрі Odesa Photo Days 2020:
Трейсі Маршалл — художня директорка та продюсерка, що спеціалізується на створенні фотовиставк, фестивалів, освітніх проектів та семінарів. Вона є директором компанії Northern Narratives, яка займається фотопродакшеном без прив’язки до певної локації. Директорка фестивалю нової фотографії у Брістолі у партнерстві з низкою ключових установ на південному заході Англії.
Верена Каспар-Ейзерт — кураторка, історикиня мистецтва з акцентом на сучасне образотворче мистецтво та фотографію. Почала кар’єру в Galerie Knoll та Galerie Krinzinger, згодом у різні роки керувала Kunstraum Niederoesterreich, галереєю OstLicht, приватним музеєм фотографій WestLicht. З 2014 року є куратором у KUNST HAUS WIEN, який навесні 2019 року вперше організував фестиваль фотографій FOTO WIEN. Експертка з міжнародних оглядів портфоліо, викладач університету прикладного мистецтва у Відні.
Андрій Лянкевич — бєларуський фотограф, який базується в Мінську (Бєларусь). Ініціатор щорічного фестивалю «Місяць фотографії», який об’єднує 20 культурних установ та 25 виставок. Учасник колективу молодих фотографів SPUTNIK з 2008 року. Андрій Лянкевич презентував своє фотографічну працю на понад 60 виставках у Європі, Азії та США. Організатор першого видання книги про молоду бєларуську фотографію «ПОСЕГА», що вийшла друком у німецькому видавництві «Кехрер», та однойменної виставки, що відбулась у рамках міжнародних фотофестивалів у Польщі та Німеччині.
Пол ді Феліче — доктор мистецтв, викладає сучасну та нову історію мистецтва, а також художню педагогіку в Люксембургському університеті. З 1970-х років займався художньою діяльністю як художник, мистецтвознавець та куратор міжнародних виставок сучасної фотографії. Він є членом асоціації мистецтвознавців AICA Люксембург та президентом мережі Європейського місяця фотографії. Є заступником голови Ради директорів Mudam (Musée d’art moderne Grand Duc Jean, Люксембург) та віце-президентом Lët’Arles, асоціації, яка співпрацює з Les Rencontres de la photographie d’Arles. Є членом правління Міжнародної асоціації корпоративних колекцій сучасного мистецтва.