Magnum Photos та Odesa Photo Days оголосили опен кол Beyond the Silence
Beyond the Silence
Що приховує мовчання? Хто отримує від нього зиск? Мовчання може захистити чи нашкодити? Чиї голоси здатні пробитися крізь тишу?
Вперше ініційований після початку повномасштабної війни в Україні, проєкт Beyond the Silence має на меті створити діалог між фотографами з різних країн, висвітлюючи спільний досвід та спільні виклики.
Війна, що триває в Україні, після свого початку стала суворим нагадуванням про глобальні міжнародні зв’язки між різними країнами і континентами, підкреслюючи глобальні наслідки локальних конфліктів. У кожному куточку нашого світу конфлікти, як десятирічної давнини, так і нещодавні, слугують суворим нагадуванням не лише про наш взаємозв’язок як народів, але й про незліченну кількість спільного досвіду в громадах по всьому світу. Окупації та анексії, що тривають, вплив колоніалізму та цензури, а також індивідуальні та колективні рішення боротися чи пристосовуватися — ось лише деякі з питань, на які Beyond the Silence запрошує митців відреагувати з власної точки зору.
Цей проєкт проводитиметься у два етапи і завершиться тим, що вісім відібраних фотографів створять серії робіт, кожна з яких, разом з роботами чотирьох фотографів Magnum Photos, буде представлена на публічних виставках у Мексиці, Казахстані, Нігерії, Камбоджі, Україні та США. Кожному відібраному учаснику другого етапу надається грант у розмірі 3 000 доларів США на розробку фотоісторії.
Beyond the Silence — спільний проєкт, організований Magnum Photos у партнерстві з фестивалем Odesa Photo Days (Україна), Centro de las Artes San Agustín (Мексика), Africa Artists’ Foundation (Нігерія), Vlast (Казахстан) та Angkor Photo Festival & Workshops (Камбоджа) за підтримки Open Society Foundations та Українського інституту.
Щоб подати заявку на участь у відкритому конкурсі, будь ласка, заповніть цю форму. Якщо у вас виникнуть запитання щодо процедури подання заявки, будь ласка, зв’яжіться з нами через електронну пошту: futurephotodays@gmail.com
Кінцевий термін подачі заявок — 24 квітня 2024.
БІЛЬШЕ ПРО BEYOND THE SILENCE
Опен Кол: Етап 1
За результатами першого відкритого конкурсу буде відібрано 15 фотографів з кожної країни/регіону, які візьмуть участь в одноденному онлайн-майстеркласі від Фреда Рітчина, почесного декана Міжнародного центру фотографії (ICP). Майстерклас буде присвячений обговоренню розвитку довгострокових проєктів, візуальному сторітелінгу та методам роботи зі складними темами.
Окрім майстеркласу, відбудеться онлайн-сесія з кураторкою проєкту Катериною Радченко (фестиваль Odesa Photo Days) та Джульєттою Палумбо (Magnum Photos), під час якої учасники зможуть поставити запитання та отримати роз’яснення щодо процесів та логістики другого етапу проєкту.
Етап 2
У другому конкурсі, що буде відкритий лише для учасників/ць першого етапу, учасники/ці нададуть опис запропонованої ними фотоісторії для проєкту.
Лише один учасник/ця з кожної країни/регіону (Південно-Східна Азія, Казахстан, Мексика, Нігерія) та чотири учасники/ці з України будуть відібрані та отримають грант у розмірі 3000 доларів США для завершення запропонованого проєкту.
Терміни реалізації проєкту:
- Робота в тандемі (один фотограф/ка з країни-партнера та один фотограф/ка з України). Онлайн-співпраця має на меті обмінятися досвідом з різних країн, порадами та підтримкою один одного, а також дізнатися більше про тему дослідження з іншої перспективи.
- Зосередьтеся на створенні особистої фотоісторії, заснованої на дослідженні країни (міста, регіону) та обраної теми. Тему слід обрати із запропонованого переліку.
- Тривалість — три місяці. За цей час ви маєте розробити свій проєкт/історію повністю або більшу його частину. Це також може бути продовженням роботи над історією, яка вже була розпочата, і тоді 50% має бути новим матеріалом, створеним під час проєкту Beyond the Silence.
- Гонорари/виробничі витрати. Кожному відібраному учаснику 2 етапу надається грант у розмірі 3 000 доларів США на розробку проєкту фотоісторії. Використання коштів — на розсуд учасників.
- Кінцевий результат має включати: візуальний проєкт, який може складатися щонайменше з 15 фотографій та/або відео та/або фотоінсталяції; текстовий опис проєкту; підписи та біографічні матеріали від автора з метою популяризації проєкту.
- Протягом усього періоду Magnum Photos та кураторка проєкту Катерина Радченко проведуть 1-2 онлайн-сесії з відібраними учасниками/цями.
- Результати кожного учасника/ці будуть показані в обраній країні-партнері та на фінальних преміум-виставках в Україні та Нью-Йорку в лютому 2025 року.
- Робоча мова — англійська.
ТЕМИ
- Від колоніального правління до незалежного майбутнього
Що визначає ідентичність країни? З якими наслідками стикається країна у постколоніальний період? Як довготривала колоніальна політика впливає на події сьогодення? Якими є методи формування державності після здобуття незалежності?
- Насильство і травма
Чи можна уникнути насильства? Що робити з систематичним насильством? Як впоратися з пережитим? Чи варто і чи можна говорити про травматичний досвід? Як говорити про насильство? Як працювати з колективною травмою?
- Цензура/Свобода слова
Про що заборонено говорити вголос і чому? Як кодується і передається заборонена інформація? Чи змінює цифрова комунікація суспільство? До яких наслідків призводить поширення забороненої інформації? Нові медіатехнології — це основа розвитку демократичного суспільства та поширення правдивої інформації чи спосіб поширення пропаганди та маніпуляцій?
- Територія. Окупована/анексована
Як ми визначаємо, які території належать до яких країн? Що визначає сучасні територіальні кордони? Дослідити досвід життя в умовах окупації або на анексованій території — як окремі особи та громади примиряються зі штучним поділом своєї землі або її інтеграцією до складу іншої держави? Як це — жити на території, яку не визнає світ?
- Викрадення людей
Чи можете ви уявити, що одного дня вашу дитину можуть викрасти і утримувати в іншій країні або в невідомому місці? Або що будь-кого можуть забрати з вулиці, тому що він має інші політичні погляди або просто опинився не в тому місці? Чи можна уникнути викрадення? Чому людське тіло стає ресурсом для маніпуляцій?
- Боротьба/Адаптація
Перед обличчям політичних потрясінь і соціальної несправедливості ми встаємо і боремося за свої права, свободи і вибір, чи пристосовуємося до обставин, що склалися перед нами? У який момент ми обираємо голосно заявити про свою позицію, чи вирішуємо зачекати і спокійно спостерігати? Як боротися за своє право на майбутнє? Чи варто заради цього ризикувати життям? Які альтернативні методи боротьби можливі? Пристосування як самозахист чи пасивність?