У «Мистецькому Арсеналі» відкриється виставка під кураторством Катерини Радченко

Катерина Радченко, засновниця та директорка міжнародного фестивалю Odesa Photo Days, виступила куратором масштабної експозиції «Подолання гравітації», що присвячена життю та творчості гуцульскої художниці, письменниці та фотографки Парасці Плитці-Горицвіт.

Вона писала коротку прозу й поезію, листувалася з мислителями з усього світу, створювала книжки, писала ікони та картини. Самостійно освоїла весь фотопроцес і ретельно фіксувала довколишню реальність: життя мешканців і гостей Криворівні, церковні свята й народні обряди, побут і краєвиди. Частина фотоархіву Параски була представлена в Одесі 2018 року під час четвертого фестивалю Odesa Photo Days у форматі виставки «Сонце гір».

Відкриття виставки «Сонце гір», Odesa Photo Days 2018, Invogue Art Gallery, фото — Олег Сіньков

Виставка «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» у Мистецькому Арсеналі є візуальним та публічним результатом дослідження творчої спадщини, що складається з-понад 4 тисяч фотографій, близько 500 рукотворних книжок, сотень графічних творів, скульптур й витинанок. Це подорож світом духовних образів, казкових текстів, етнографічних записів, вигаданих ландшафтів і документальних фотографій. Виставка має на меті показати життєвий шлях Параски Плитки-Горицвіт, її формування як мисткині, творчу багатогранність, відстоювання власної ідентичності за умов соціально-політичного тиску.

«Робота над експозицією не є легкою через низку об’єктивних причин. Це і надзвичайно велика виставкова площа, і дослідження нових пластів творчого доробку Параски. Водночас такі виклики є найцікавішою частиною співтворення великого і важливого проекту», — розповідає Катерина Радченко.

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, фольклористка, етнографка, філософиня та фотографка. Вона жила усамітнено в карпатському селі Криворівня, і стала одним із культурних символів цього місця, та й всієї Гуцульщини. Однак широкому загалові мисткиня й досі мало відома.

Відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації»
17 жовтня о 18:30
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 12

17 та 18 жовтня — вхід на виставку вільний.

20 жовтня та 19 січня — кураторські екскурсії виставкою
30 листопада — майстер-клас Катерини Радченко «Як читати сімейні фотоальбоми»
1 грудня — авторська екскурсія Катерини Радченко «Фотоархів Параски Плитки-Горицвіт»
Точний час подій буде оголошено пізніше.

Організатори:
Мистецький арсенал
Український МІМ центр
Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області

Ідея проєкту і дослідження: Катерина Бучацька, Інга Леві, Максим Руденко, Олександр Чайка
Кураторка експозиції: Катерина Радченко