Проєкт Beyond The Silence оголосив імена українських та міжнародних учасників

У рамках проєкту Beyond The Silence 8 авторів з України, Мексики, Нігерії, Казахстану та М’янми та фотографи Magnum Photos досліджуватимуть складні соціо-політичні теми.

Beyond the Silence — спільний проєкт, організований Magnum Photos у партнерстві з фестивалем Odesa Photo Days (Україна), Centro de las Artes San Agustín (Мексика), Africa Artists’ Foundation (Нігерія), Vlast (Казахстан) та Angkor Photo Festival & Workshops (Камбоджа) за підтримки Open Society Foundations та Українського інституту.

Кураторка проєкту — Катерина Радченко, засновниця Odesa Photo Days, координація — головна редакторка Magnum Photos Джульєтта Палумбо.

Мета проєкту — спровокувати діалог про важливі проблеми сьогодення та надати голос локальним авторам з різних регіонів.

Протягом першого етапу реалізації проєкту Beyond The Silence 64 автори та авторки з 5 країн взяли участь в одноденному онлайн-майстеркласі від Фреда Рітчина, почесного декана Міжнародного центру фотографії (ICP). Майстерклас був присвячений обговоренню розвитку довгострокових проєктів, візуальному сторітелінгу та методам роботи зі складними темами.

Загалом за результатами другого етапу відбору учасниками Beyond The Silence стали 8 авторів, які протягом трьох місяців працюватимуть разом одне з одним та фотографами Magnum Photos:

  • Саша Курмаз (Україна) – Даніель Орландо Лара Гарсіа (Мексика) – Рафал Мілах (Польща, Magnum Photos),
  • Іра Лупу (Україна) –  Фаваз Ойдіжі (Нігерія) – Н’юша Таваколян (Іран, Magnum Photos),
  • Дар’я Свертілова (Україна) – Сай ▇▇▇ (М’янма) – Антуан д’Агата (Франція, Magnum Photos),
  • Михайло Палінчак (Україна) – Ядикар Ібраімов (Казахстан) – Томас Дворжак (Німеччина, Magnum Photos).

Вони отримають грант у розмірі 3000 доларів США для створення власного проєкту на одну з тем: «Цензура/Свобода слова», «Територія. Окупована/незаконно анексована», «Викрадення людей», «Боротьба/Адаптація».

Учасники протягом трьох місяців працюватимуть разом. Онлайн-співпраця має на меті обмін досвідом з різних країн, порадами та підтримкою один одного, а також можливість подивитися на тему дослідження з іншої перспективи.

Результатом спільної роботи та проєкту Beyond The Silence стануть виставки в Україні та у країнах-партнерах, які відбудуться наприкінці 2024 – напочатку 2025 року.