Оголошено результати програми підтримки українських фотографів

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days радий оголосити результати опен колу програми підтримки українських фотографів, які постраждали від повномасштабної військової агресії рф.

Ми отримали 176 заявок від українських авторок та авторів з різних регіонів України. Апліканти поділилися з нами важливими та трагічними історіями про те, як війна вплинула на їхнє особисте та професійне життя. Цього разу обирати тих, хто отримає підтримку, було вкрай важко, адже ми оцінювали не якість фотографій, а складність життєвої ситуації, спираючись на описані у заявці потреби.

Відбір заявок здійснювали команда Odesa Photo Days Festival та засновники The Information Front — Дональд Вебер, Кристофер Нунн та Катерина Радченко.

Нагадаємо, що критеріями відбору були:

 • Профприналежність (фотографія, фотожурналістика, photography based art)
 • Складні життєві обставини, спричинені війною (втрата постійного місця роботи, техніки, майстерні, житла, виїзд з окупованих чи прифронтових територій, поранення під час здійснення професійної діяльності)
 • Проживання на території України

Цим критеріям відповідали багато заявок, але оскільки програма має фіксований бюджет, цього разу ми зможемо підтримати 16 фотографів:

 1. Сергій Ваганов
 2. Олександр Супрун
 3. Артем Тульчинський
 4. Христина Новікова
 5. Костянтин Поліщук
 6. Святослав Булаковський
 7. Олександр Навроцький
 8. Олександр Суровцов
 9. Юлія Дальнікова
 10. Неллі Мінасова
 11. Володимир Прилуцький 
 12. Аліна Панасенко
 13. Діана Фабіян
 14. Іван Самойлов
 15. Єлизавета Семенова
 16. Микита Турчин

Також деякі автори будуть запрошені до співпраці з кураторкою Odesa Photo Days Festival Катериною Радченко, що дасть їм можливість брати участь у міжнародних виставкових проєктах і отримувати гонорари.

Усім заявникам відправлені листи з детальною інформацією на електронні скриньки, вказані при заповненні форми.

Дякуємо усім, хто подався на програму підтримки за вашу стійкість та бажання продовжувати професійну діяльність у надскладних обставинах. Ми не припиняємо роботу і шукаємо нові можливості для дієвої підтримки української фотоспільноти.

Бюджет програми підтримки українських фотографів складається з гранту французького фонду The FOUNDATION OF FRANCE, коштів з продажу видання The Information Front та благодійних внесків, зібраних під час динамічної виставки українських фотографів Ukraine Now у вікнах галереї креативної агенції Wieden+Kennedy London. Програма реалізується у співпраці з благодійним фондом «Мистецькі надра» (The Dephts Of Art Charity Foundation).