Результати дворічної програми Stand With Ukraine у Франції

У грудні завершилася дворічна програма Stand With Ukraine, яку ініціювала французька мережа «Діагональ» у партнерстві з Odesa Photo Days та за підтримки Міністерства культури Франції, Французького інституту, організацій ADAGP та SAIF, у відповідь на повномасштабне вторгнення росії.

З 29 квітня 2022 до кінця 2023 року разом ми реалізували 27 виставок української документальної та мистецької фотографії в 10 регіонах Франції (загалом 37 подій разом з фотопоказами та зустрічами з художниками).

Виставка Андрія Ломакіна Calm Waters, місто Кастельнодарі, під егідою асоціації Graph CMI.

До організації подій долучилися 20 просвітницьких та арт-інституцій по всій Франції, 13 з них — учасники мережі «Діагональ». Завдяки такій співпраці французькі глядачі змогли дізнатись про фотографічну молоду сцену, побачити історії з України та роботу авторів під час війни. Окрім привертання уваги до подій в Україні, загальний гонорарний фонд для українських учасників за цей час склав понад 30 тисяч євро.

Еріка Негрель, директриса Diagonal Network: «Свобода, повага до прав і незалежність — це цінності, яких мережа “Діагональ” дотримується з моменту заснування. Ми були приголомшені вторгненням російської армії в Україну, і стати пліч-о-пліч з українськими фотографами стало нагальною потребою для нас. Так народився проєкт Stand With Ukraine. Завдяки енергії Катерини Радченко, всієї її команди й організацій, що займаються фотографією по всій Франції, та інших партнерів, ми змогли за дуже короткий проміжок часу виступити з конкретною і негайною програмою підтримки для України».

Виставка у Centre Claude Cahun, авторка — Дар’я Свертілова.

52 українських фотографа та фотографки взяли участь у виставках та супровідних подіях: Алекс Бланко, Максим Дондюк, Яна Кононова, Ольга Кукуш, Оксана Невмержицька, Олена Субач, Дарія Свертілова, Андрій Ломакін, Аліна Смутко, Тарас Бичко, Назар Фурик, Віталій Галанжа, Оля Коваль, Олександр Навроцький, Михайло Палінчак, Ксенія, Петровська, В’ячеслав Поляков, Поліна Полікарпова, Анна Пилипюк і Володимир Шипотильников, група «Шило» (Сергій Лебединський і Владислав Краснощок), Валерій Ведута, Оксана Парафенюк, Ігор Єфімов, Саша Курмаз, Сергій Мельниченко, Валерій Милосердов, Роман Пятковка, Міла Тешаєва, Юлія Червінська, Наталі Агризкова, Анастасія Діденко, Дарина Бердинських, Марина Бродовська, Ольга Чекарєва, Софія Чотирбок, Катерина Дорошина, Лія Достлєва, Єва Джишиашвілі, Ліза Гасюк, Юлія Кисіль, Світлана Левченко, Іра Лупу, Марина Масель, Олена Морозова, Ріта Нікі, Христина Сагірова, Марина Штанько, Олена Швед, Ірина Єрошко, Ольга Зарко.

Ми цінуємо довіру усіх авторів та авторок, їхній внесок у розвиток української фотографії та невтомну роботу протягом повномасштабного вторгнення.

Сподіваємося, що нові знайомства, професійні та людські контакти, набуті під час реалізації програми Stand With Ukraine працюватимуть і надалі, виростаючі у нові проєкти, творчі тандеми та взаємне збагачення української та французької культур.

Фото на обкладинці: Thibaut Chapotot. Виставка Foreboding Landscape, Palais de Tokyo, Париж.

Дар’я Свертілова, виставка «Tell them about battles, meteors, and eggplant caviar» галерея Stimultania, Страсбург.

Виставка Олени Субач «Бабусі», Diaphane Festival les Photaumnales, місто Бове.

Виставка «Tell them about battles, meteors, and eggplant caviar» у галереї Le Carré D’art, Шартр-де-Британь.

Відкриття виставки «Tell them about battles, meteors, and eggplant caviar» галерея Stimultania, Страсбург, автор — Marc Meinau.

Виставка Stand with Ukraine під час L’été photographique 2023 © Marine Segond / CAPL