У Ризі відкривається групова виставка «Тіло як пропаганда»

7 листопада у Латвійському музеї фотографії відкриється групова виставка «Тіло як пропаганда» під кураторством Катерини Радченко. В експозиції будуть представлені серії українських фотографів Саши Курмаза, Сергія Мельніченка, Валерія Мілосердова, Михайла Палінчака, Романа Пятковки та Міли Тешаєвої.

Тіло є відзеркаленням соціальних та культурних процесів, що відбуваються в конкретний історичний період. За тим, як відображається та сприймається тіло в культурі, яким чином формується розуміння тілесності і сексуальності у загальному дискурсі, можна прослідкувати, чим живе те чи інше суспільство. Історія тіла — це історія епохи.

«Тілесність є територією одночасно приватною і політичною. Мені було цікаво дослідити як в Україні змінювалося сприйняття тілесності та сексуальності протягом останніх століть, як тіло у візуальній культурі може бути знаряддям пропаганди або символом свободи у різні періоди», — розповідає директорка фотофестивалю Odesa Photo Days і кураторка виставки «Тіло як пропаганда» Катерина Радченко.

Експозиція фокусується на проведенні паралелей між ХХ та ХХІ століттями та виявленні візуальних зв’язків і впливів. Зібрані візуальні матеріали включають такі предмети як архівна, вернакулярна фотографія з приватних сімейних альбомів, фотокниги та серії, створені шістьма сучасними авторами.

8 листопада о 18:00 відбудеться artist talk та екскурсія виставкою разом з кураторкою Катериною Радченко і фотографом Михайлом Палінчаком.

Відкриття виставки «Тіло як пропаганда»
7 листопада о 17:00
Латвійський музей фотографії
Marstalu street 8, Riga, LV-1050
(вхід з Alksnaja street)

Можливість особисто представити проект Катерині Радченко надав тревел-грант програми Culture Bridges.