Виставка «Загублені території. Фантом. LTA6» колективу SPUTNIK Photos

Lost Territories. Phantom

Архів Втрачених Територій (Lost Territories Archive) – це відправна точка для цілого ряду виставочних концепцій колективу SPUTNIK Photos.

Члени колективу — визнані фотографи з Польщі та Центральної та Східної Європи, переможці важливих міжнародних нагород, таких як World Press Photo та Pictures of the Year. Учасники колективу разом організували кілька десятків виставок по всьому світу; проекти були представлені на фестивалях фотографії та в міжнародних журналах.

Архів колективу SPUTNIK Photos — це не просто збереження візуальних матеріалів, а першочергово — колаборація та діалог. Кожен запрошений до співпраці куратор або письменник, надає колекції свій власний голос, відображає в новому світлі, створюючи додаткові контексти та сенси. Цей експериментальний підхід до форми, змісту та класифікації стимулює дискусію щодо сучасного стану документальної фотографії.

В Україні над Архівом працювала кураторка та засновниця фестивалю Odesa//Batumi Photo Days — Катерина Радченко разом з колективом SPUTNIK Photos. Результатом співпраці стала виставка «Фантом», до якої увійшли роботи Рафала Мілаха, Яна Брикчинського, Андрія Ліанкевіча, Міхала Лучака, Агнєшки Райсс, Адама Паньчука та Андрія Балко.

Експозиція в Києві зібрала роботи, які відтворюють ідею формування ідеального соціального простору, ставить під сумніви тривалу життєздатність таких систем та візуалізує транформації в країнах пост радянського блоку.

Проект організований ГО «Мистецькі Мандри» та фестивалем Odesa//Batumi Photo Days, за підтримки Інституту Адама Міцкевича* (Варшава, Польща) та Cultura.pl*, в партнерській співпраці з Малою Галерею Мистецького Арсеналу та Польським Інститутом в Києві.

* Інститут Адама Міцкевича – національна культурна інституція, місія якої полягає у створенні та просуванні культурного виміру марки POLSKA.
* Сайт Culture.pl містить актуальну інформацію про найбільш захопливі польські культурні заходи у всьому світі. Це також найбільше і найповніше джерело знань про польську культуру.