Виставка сучасної литовської фотографії Lost Time

22 травня за підтримки Посольства Литовської республіки в Україні в галереї Invogue Art відкриється кураторський проєкт ​Даріуса Вайчекаускаса ​— виставка сучасної литовської фотографії Lost Time. 

Проєкт досліджує сучасну фотографію і постфотографію — різноманітні способи маніпулювання зображенням, до яких вдаються митці з метою наповнити фотографію актуальними смислами та інтерпретаціями. Так сьогодні, у час, коли усе здається вже сфотографованим, митці розширюють наші уявлення про можливості фотографічного медіуму. У груповій виставці можна буде побачити роботи Ауреля Макніте, Даріуса Вайчекаускаса, Вітаутаса Кумжаа, Валентина Однов’юна, Довіле Дагене, Юозапаса Кальніуса, Ієви Руте.

Кожен з авторів концентрує свою увагу на різних етапах створення фотографії, вдаючись до зовсім різних підходів. Так, у серії «Деконструкції» Даріус Вайчекаускас переосмислює оригінальні роботи інших художників, використовуючи їх як сировину, перефразуючи їх у власний спосіб. Валентин Однов’юн у «Процесі» використовує знайдений у таллінській в’язниці фотопапір як свідка насильства режимів, а Довіле Дагене робить спробу надати фізичну форму світлу і часу через експерименти з зображенням.

Даріус Вайчекаускас — куратор і фотограф, який працює у місті Клайпеда. Його персональні проекти демонструвалися у Литві, Швейцарії, Португалії. Минулого року виступав куратором Місяця литовської фотографії в Києві. Разом із українською дослідницею Галиною Глєбою курував виставку сучасної української фотографії «Любов, хіть і лють» у Клайпеді.

В анонсі використана фотографія Вітаутаса Кумжаа.

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.