Виставка міжнародної дослідницької платформи PHROOM «Переосмислення архіву»

Zapping the Archive

Виставка міжнародної дослідницької платформи PHROOM «Переосмислення архіву» відкриється в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О. В. Блещунова 29 квітня 2021 року.

У світі, розбещеному граматикою цифрового спілкування і неоліберальними виробничими відносинами, коли все невпинно поширюється і споживається, виникає підозра, що мова фотографії стрімко втрачає лінгвістичну та постуральну автономію. Через це з’являється відчуття неминучого зникнення постаті іншої людини, її образів і зображень.
Цікаво оцінити вплив нових дослідницьких платформ, які займаються обліком, відбором, зберіганням та використанням фотографічного матеріалу, і за можливістю виявити приклади, що підтверджують цю підозру.
У рамках такого дослідження онлайн-журнал PHROOM представляє добірку фотографій зі свого архіву. Це роботи різних авторів з власними символами, які використовуються для створення єдиної тематичної, дисциплінарної, естетичної зони, що включає найбільш важливі приклади сучасного лінгвістичного вираження у візуальному полі, однак при цьому зберігається лінгвістична автономія кожного автора.

Художники, чиї роботи представлені на виставці:

223 (Лінь Ципенг) – Бренді Ів Ален – Ліза Амбросіо – Фабріцио Беломо – Матео Кремонезі – Марко Дапіно – Джузепе Де Маттіа – Ірена Фенара – Марія де ла О Гаррідо – Яаако Кахіланємі – Сьонггу Кім – Юлія Кривич – Елізабет Гебріль Лі – Олександра Летбрідж – Каміла Льовок – Сергій Мельниченко – Джованні Оберті – Єва Островська – Бенедетта Паніссон – Глорія Пазотті – Сара Мішель Різагер – Пьєро Рой – Сімон Сапієнца – Агнешка Сьйод – Альберто Сінгалія – Енріко Смеріллі – Марніос Тсагаракіс – Сібрен Ваноберберже – Кароліна Войтас – Альба Зарі

КУРАТОРИ:

Джанджакомо Кірла (Мілан) — арт-директор, редактор, дослідник у сфері візуальної культури та візуальних комунікацій. Головний редактор онлайн-журналу PHROOM і креативний директор агенції під тією ж назвою. Керівник галереї Office Project Room (Мілан), а також залучений арт-директор і креативний консультант у різних проектах.

Елена Ребекка Ріволта (Мілан) — випускниця факультету New Technologies of Art, зараз закінчує магістратуру за спеціальністю «Візуальна культура та кураторські практики» в Академії мистецтв Брери. Входить до редколегії журналу PHROOM.

PHROOM — міжнародна дослідницька платформа сучасної фотографії та відеомистецтва. Завдяки безперервному дослідженню вони відбирають та презентують проекти з усього світу, окреслюючи їхній архів, виставки, кураторські та редакторські проекти, профіль панорами, що розглядає фотодослідження та відео-мистецтво як головних героїв безперервної мовної та культурної еволюції.

Виставка триватиме до 23 травня в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О. В. Блещунова за адресою вул. Польська, 19. Музей працює щодня, окрім середи, з 10:30 до 17:30. 1, 2 та 9 травня — вихідні. Вхід — 20 гривень.

Фото на обкладинці: Єва Островська — «Любов була тепла і солодка, як мандариновий схід сонця».

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.