Виставка «Україна: шлях до свободи» вдруге демонструється в Нідерландах

Виставка «Україна: шлях до свободи» про українську фотографію від 1970-х років до наших днів експонується в музеї Національного монументу Камп Вугт до 30 листопада.

Історія починається з 1970-х років, коли українське візуальне мистецтво почало відкрито проявляти та створювати власну мову. Від Радянського Союзу та його падіння до Помаранчевої революції, Майдану та нинішньої війни — роботи українських фотографів показують, наскільки тісно пов’язані суспільно-політичне та мистецьке життя.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення з півдня, сходу та півночі з ракетними ударами по всій Україні. Війна, яка триває, повністю перевернула повсякденність та вплинула на життя всіх українців, у тому числі художників, фотографів та журналістів. Митці, які ніколи не працювали в зонах конфлікту, перетворилися на військових фотографів. Їм довелося задокументувати руйнування рідних міст і насильницьку смерть своїх співгромадян.

Йерун ван ден Ейнде, директор National Monument Kamp Vught: «На нашу думку, зображення — це багатий і потужний спосіб щось передати. Фотографія дуже допомагає наблизити до нас те, що знаходиться далеко у просторі та часі — і нам легше співпереживати іншим.Тому фотовиставка на, нажаль, все ще актуальну тему, яка хвилює всіх нас: страшна війна і те, що їй передувало в Україні».

На виставці представлені роботи 12 мисткинь та митців: Ліза Букрєєва, Олександр Чекменьов, Валерій Мілосердов, Оксана Парафенюк, Олена Субач, Рита Островська, Максим Дондюк, Андрій Ломакін, Микола Рідний, Мстислав Чернов, Дмитро Козацький, Євгеній Павлов.

Виставка була розроблена асоціацією Noorderlicht разом з Old Groningen Churches Foundation і вже демонструвалася в Акерку в Гронінгені в 2022 році. Кураторами виставки є Катерина Радченко, кураторка фестивалю Odesa Photo Days, і Вім Меліс, куратор Noorderlicht. Своєрідним каталогом до виставки став другий том видання The Information Front.

Адаптована експозиція для Kamp Vught була створена завдяки Колу друзів Національного монументу Kamp Vught та фонду Protectors National Monument Camp Vught.

Національний монумент Kamp Vught розташований на місці колишнього концтабору СС. Постійна виставка «Kamp Vught: сім сезонів і 32 000 історій» представляє вражаючий огляд історії табору. Низка історій описує досвід в’язнів. Музей також зосереджується на актуальних подіях і дилемах сьогодення.

National Monument Camp Vught
Lunettenlaan 600
5263 NT Vught
073 6566764

Пн-Пт 10-17
Сб-Нд 12-17
Вхідний квиток € 12,00
Для дітей віком 10-17 років € 6,00
Безкоштовний вхід для людей з України

Фотографії Яна ван де Вена.