У Києві відкриється виставка World Press Photo 2023

Виставка World Press Photo 2023 відкриється 8 листопада в Національному музеї Тараса Шевченка. На ній будуть представлені результати щорічного конкурсу World Press Photo, найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік. Європейське журі цьогоріч очолювала Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days.

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі», яку він зняв під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року. Загалом в експозиції будуть представлені роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

Проведення виставки в Україні стало можливим завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Фундація World Press Photo — глобальна платформа, що об’єднує фотожурналістів, фотографів-документалістів та нашу глобальну аудиторію через достовірне оповідання історій. Заснована 1955 року групою голландських фотографів, які організували конкурс для представлення своїх робіт міжнародній аудиторії. Фундація World Press Photo підтримується стратегічними партнерами — Dutch Postcode Lottery та PwC.

Виставка триватиме з 8 листопада по 3 грудня. Відкриття 8 листопада о 18:00. Вхід на відкриття вільний, далі — за вхідним квитком до музею вартістю 100 гривень.

Адреса та розклад роботи:
Національний музей Тараса Шевченка
Київ, бул. Т. Шевченка, 12
Ср – Нд, 10:00 – 18:00 (каса до 17:15)
Пн, Вт — вихідні