У Києві відкривається виставка Вероніки Ґенсіцької

25 липня о 18:00 у Dymchuk Gallery відкривається виставка «Плутанина» фотографки Вероніки Ґенсіцької. Вперше в Україні роботи сучасної польської авторки були показані одеській галереї Invogue Art під час міжнародного фотофестивалю Odesa Photo Days 2019 у співпраці з Інститутом Адама Міцкевича. Зараз завдяки підтримці програми Culture Bridges, Польського Інституту у Києві та Інституту Адама Міцкевича експозиція буде показана в столиці.

На перший погляд, роботи Вероніки Ґенсіцької із циклу «Сліди» виглядають як ідилічні портрети з американської мрії: щасливі сім’ї, закохані пари, веселі, задоволені тусовщики. Проте вже через мить стає зрозуміло, що з усіма цими людьми щось не так.

Завдяки ефектній цифровій обробці американських фотографій 1950-60-х років Вероніка Ґенсіцька створює плутанину. Вона не тільки ставить під сумнів представлені сцени, а й запитує глядачів про сімейні відносини або їх відсутність, про ідентичність, самотність і потреби — незалежно від часу і місця, в якому ми живемо.

Другу частину виставки складають вибрані фотографії красномовних об’єктів із циклу «Колекція». Гребінець для волосся, м’ясорубка, швабра та інші предмети повсякденного вжитку, задокументовані Ґенсіцькою, міцно пов’язані із власним досвідом авторки. Однак для глядача вони безособові — це додає об’єктам універсальний вимір боротьби з різними видами стереотипів, фобій, страхів і фетишів.

У рамках виставки 26 липня о 18:00 у Dymchuk Gallery відбудеться artist talk з Веронікою Ґенсіцькою та кураторками експозиції «Плутанина» Магою Цьвелюх та Катажиною Сагатовскою.

Виставка працюватиме до 18 серпня.
Dymchuk Gallery
Київ, вул. Ярославська, 21
Вхід вільний

У рамках співпраці Odesa Photo Days з Інститутом Адама Міцкевича та за підтримки програми Culture Bridges протягом 2019-2020 років відбудеться проект-дослідження фотографії в Україні, Польщі та Великобританії, який передбачає ряд освітніх заходів між трьома країнами.