Онлайн-експозиція та каталог «Нотатки про простір»

Notes on Space

Віртуальна виставка «Нотатки про простір», присвячена відносинам між людиною та матеріальним середовищем навколо неї, вже працює онлайн. На сайті можна не тільки подивитися роботи п’ятьох митців, але й стати куратором, власноруч пересуваючи фотографії у віртуальному просторі і створюючи власну експозицію. У ній презентовані роботи Густаво Бальбела (Бразилія), Девід Баррейро (Іспанія), Керолайн Колкман (Нідерланди), Карола Лампе (Німеччина), Сара Перович (Італія/Хорватія). Куратор виставки — фотограф і художник Тітус Шабельські (Польща).

Фізичним уособленням віртуальної виставки став друкований каталог — його презентація відбулася у дворику Музея сучасного мистецтва Одеси. Чорно-біле видання складається із двох частин: описової і візуальної, які повноцінно розкривають проєкт. Замовити та придбати каталог можна через пошту thephotodays@gmail.com або повідомлення на Facebook.

«Протягом усього нашого життя ми створюємо, перебудовуємо і знищуємо простір, у якому живемо. Водночас, матеріальне середовище також позначається на нашій поведінці: визначає напрямок та спосіб пересування, прищеплює ієрархію і цінності, властиві суспільству чи класу, до якого ми належимо. Зараз, у час глобальної віртуалізації всього, здається ще більш важливим пролити світло на різні елементи цих складних стосунків», — пояснює концепцію виставки Тітус Шабельські.

Виставка мала відкритися у квітні під час Odesa Photo Days 2020 у Музеї сучасного мистецтва Одеси, проте ситуація змінилася через пандемію коронавірусу.

Катерина Радченко, директорка та кураторка фестивалю Odesa Photo Days 2020, партнера проєкту в Україні, додає:
«Цьогоріч через пандемію ми були змушені повністю перебудувати програму фестивалю за три тижні. „Нотатки про простір“ — єдина виставка, яку ми не перенесли на наступний рік і відкрили онлайн. Це абсолютно новий досвід для нашої команди та партнерів, і ми щасливі поділитися з вами результатами цієї інтенсивної роботи».

Notes on Space Odesa Photo Days

Організовано PARALLEL — ЄВРОПЕЙСЬКА ФОТОПЛАТФОРМА, що розробляється та очолюється Procur.arte та співфінансується програмою Європейського Союзу Creative Europe. Партнери в Україні — Odesa Photo Days Festival (учасник фотоплатформи Parallel з 2019 року).

Про PARALLEL — ЄВРОПЕЙСЬКУ ФОТОПЛАТФОРМУ

Сучасна фотографія, складна і еклектична, не піддається межі та визначенню. Колись культурний об’єкт, згодом фотографія стала культурною соціально-мистецькою практикою, яка залучає широкий спектр естетики, технологій та діячів, більшість з яких перетинаються та нашаровуються. Все це різноманіття сприяло створенню PARALLEL.

PARALLEL — це платформа, яка об’єднує творчі європейські організації, які прагнуть сприяти міжкультурному обміну та наставництву з метою встановлення нових стандартів сучасної фотографії. Серед членів музеї, галереї, культурні центри, фестивалі, мистецькі школи та видавці — 18 найбільш яскравих європейських культурних центрів з 16 різних країн, які братимуть участь у виборі та розміщенні починаючих художників та кураторів, організації виставок та просуванні мистецьких мереж.