Odesa Photo Days на фотофестивалі в Лодзі

Цьогорічний фотофестиваль в Лодзі проходить з 9 по 26 червня з темою «Спільнота». Odesa Photo Days Festival запрошені у гостьову програму, щоби показати українську фотографію, створену до та після початку повномасштабної війни.

«Коли ми розпочинали роботу над програмою фотофестивалю в серпні минулого року, емоційне навантаження слова “спільнота” було інакшим, ніж сьогодні. Після невиправданого, злочинного нападу Росії на Україну хочеться вірити, що саме спільнота дозволить нам пережити цю кризу», — йдеться у фестивальному зверненні.

Кураторка та директорка Odesa Photo Days Festival Катерина Радченко створила дві візуальні історії:

 

Виставка Foreboding Landscape

10-26 червня

Фестивальний центр OFF Piotrkowska

Foreboding Landscape складається з фотографій українських авторів, зроблених до початку повномасштабної війни Росії проти України. Зображення передають різні сторони життя: розуміння дому та власної території; візуальні зв’язки з минулим і з радянським режимом, який досі в різних формах був присутнім в Україні; тривогу та підсвідому підготовку до найгіршого сценарію, який панував у настроях, розмовах та повсякденному житті.

Учасники виставки:

Тарас Бичко, Ігор Єфімов, Віталій Галанжа, Олександр Навроцький, Поліна Полікарпова, Анна Пилипюк та Володимир Шипотильников, Оля Коваль, Михайло Палінчак, Ксенія Петровська, В’ячеслав Поляков, група Шило (Сергій Лебединський та Владислав Краснощок), Олена Субач, Аліна Смутко, Валерій Ведута, Володимир Петров.

 

Фотопоказ «Тонка лінія»

9-26 червня

Фестивальний центр Art Incubator

«Тонка лінія» — це візуальна історія про те, як швидко може змінитися життя. Це суміш фотографій-спогадів про мирне життя та кадрів із тепершніх воєнних буднів України.

Учасники фотопоказу:

Юрко Дячишин, Андрій Ломакін, Володимир Петров, Стас Юрченко, Михайло Палінчак, Сергій Коровайний, Олена Субач, Сергій Нужненко, Олександр Ратушняк, В’ячеслав Ратинський, Юлія Червінська, Аліна Смутко, Ігор Єфімов, Олександр Навроцький, Павло Дорогой, Сергій Гудак, група Шило (Сергій Лебединський і Владислав Краснощок), Катерина Москалюк, Костянтин Чернічкін.

 

Про Fotofestiwal

Fotofestiwal – міжнародний фестиваль фотографії в Лодзі, створений у 2001 році. Це була одна з перших фотографічних подій у Польщі: невелика спонтанна ініціатива групи студентів-соціологів. Сьогодні фестиваль є міжнародною подією, яку щорічно відвідує понад 20 000 людей.

Організатори: Fundacja Edukacji Wizualnej (Фундація візуальної освіти)

Співорганізатори: Łódzkie Centrum Wydarzeń (Подієвий центр Лодзя), Міністерство культури та національної спадщини, Fabryka Sztuki (Арт-фабрика) в Лодзі

Фестивальні центри: Art Incubator, OFF Piotrkowska

Головні партнери фестивалю: Університет Лодзя, Кіношкола Лодзя, Академія образотворчих мистецтв, Мінський місяць фотографії, Odesa Photo Days Festival

Перекладацький партнер: Translateria

Спонсор: Rossmann