UA/UK Moving Image: жіноча фотографія з України та Великої Британії на Odesa Photo Days 2021

Під час Odesa Photo Days Festival відбудеться фотопоказ жіночої фотографії з України та Великої Британії у рамках проєкту UA/UK Moving Image, який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

Female Ukrainian Photographers

У цьому році фестиваль Odesa Photo Days вперше провів всеукраїнський open call Female Ukrainian Photographers. Ми хотіли показати, про що знімають українські авторки, чим переймаються, як формують історії та візуальні меседжі, і на цих прикладах простежити, як розвивається сучасна фотографія в Україні. Кураторка — Катерина Радченко.

На конкурс надійшло 217 заявок з 30 українських міст і містечок, а також восьми інших країн, де живуть авторки з України. До фіналу потрапила 31 серія, які будуть представлені на вечірньому показі у рамках Odesa Photo Days Festival 2021, а також на Bristol Photo Festival. Точну дати показів у Бристолі та в Одесі оголосимо згодом.

Фіналістки досліджують такі теми як ментальне здоров’я, тілесність, проживання досвіду карантину та пандемії, індивідуальної та колективної пам’яті, взаємини з батьками тощо. Незалежно від досвіду роботи у фотографії, авторки спостерігають і фіксують на камеру унікальні життєві та професійні практики.

Повний список учасниць — тут.

Підбірка від Bristol Photo Festival

Bristol Photo Festival — це новий фестиваль у форматі бієнале із цілорічною програмою подій, партнерств та виставок як місцевих, так і міжнародних художників. Перша програма виставок розпочнеться цього травня, об’єднавши основні міські заклади візуального мистецтва разом з незалежними та нетрадиційними просторами.

Тема цьогорічного фестивалю — «Почуття місця». Фотографувати місце означає описувати місце, яке було сформовано, виплекано та навіть оспорено. У ньому можуть брати участь конкуруючі розповіді та поляризовані історії, незалежно від того, нахиляються вони ліворуч чи праворуч. Це може сформувати наше розуміння світу та якостей, які визначають нас.

Спеціально для Odesa Photo Days кураторка Bristol Photo Festival Трейсі Маршал підготувала підбірку серій чотирьох авторок. У них британські фотографки досліджують теми міського простору та різних груп містян, співіснування людини та природи, переосмислюють персональний досвід навколо ідей постпам’яті. 

В анонсі використана фотографія Світлани Левченко.

***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.