Виставка Параски Плитки-Горицвіт «Сонце гір»

Після реставрації і оцифрування матеріалів з небуття з’явились постаті людей минулої епохи, а також цілий пласт історії гуцульського села Криворівня, детально зафіксований на фотокамеру.

Промінь світла потрапляє на фотоплівку, та за декілька секунд камера фіксує мить з життя — чиєсь усміхнене обличчя чи безмежний простір гір.

На виставці «Сонце гір» представлена лише мала частка фотографій з архіву, лише мить з життя гір. Аматорські фотографії Параски випромінюють добро та світло, незважаючи на тяжке буденне життя Карпатських сіл.

Параска Плитка-Горицвіт (1927-1998) — гуцульська художниця, письменниця, народна філософиня, етнографка, фотографиня. Типова представниця народного наївного мистецтва.

Народилася в сім’ї коваля Штефана та вишивальниці Анни Плитки. Параска закінчила лише чотири класи школи, але завдяки батькові знала іноземні мови. У 1945 році долучилася до національно-визвольного руху, стала зв’язковою УПА. У 18 років Параску заарештували. Після арешту 10 років провела в таборах.

Після амністії оселилася у батьківській кузні в Криворівні. Параска була неофіційним сільським фотографом майже 30 років. Самостійно освоїла весь фотопроцес і ретельно фіксувала довколишню реальність: карпатські краєвиди, гуцульський побут, церковні та народні ритуали, портретувала місцевих мешканців та гостей села Криворівня.

Зараз триває робота над проектом зі збереження, дослідження та каталогізації фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт. Усі новини на cторінці: facebook.com/ParaskaPlytkaHorytsvit

Куратор — Катерина Радченко.

Виставка відбувається за підтримки Еспресо TV.

Відкриття виставки Параски Плитки-Горицвіт «Сонце гір» відбудеться 26 квітня о 17.00 в галереї Invogue Art, вул. Катерининська, 25

Схожі новини