Як бачать та переживають війну молоді українські фотографи

Протягом вересня-листопада 2022 року Odesa Photo Days Festival провели менторську онлайн-програму з фотографічного сторітелінгу для молодих фотографів та фотографок. Відібрані учасники та учасниці віком 17-21 рік разом з менторами створювали фотопроекти про свій досвід переживання війни.

Результатом менторської програми стали 40 фотосерій про те, як повномасштабна війна Росії проти України вплинула на життя молодих українців та країни в цілому. Це історії про руйнування міст та невтомну волонтерську працю, про Харків та Маріуполь, про особисті травми та ніжні знайомства часів війни, про культурну спадщину та деколонізацію, про пошуки нового дому та щемкі спогади про втрачене, про евакуацію та віру в перемогу.

Переглянути фотопроекти учасників менторської програми можна у двох форматах:

  • Електронний каталог (PDF 35 мб, завантаження)
  • Відео (YouTube, 52 хв. Музика — Мар’яна Клочко)

Mentoring Programme

Роботи трьох авторів (Іван Самойлов, Тім Мельников та Станіслав Бойко) були представлені на поп-ап виставці в Парижі у рамках фестивалю Un week end al Est (кінець листопада 2022) у співпраці з книжковим магазином-галереєю Delpire & Co.

Ще чотири серії учасників програми (Катерина Алєксєєнко, Маргарита Рубаненко, Надія Тарасевич, Юрій Голік) відібрані Рафалом Мілахом до проекту UAtlas — візуального архіву історій з України часів війни.

У рамках менторської програми лекції для учасників провели документальна фотографка Оксана Парафенюк та військовий фотограф, медіахудожник Максим Дондюк. Записи цих лекцій розміщені у публічному доступі на YouTube:

Ментори та менторки програми: Тарас Бичко, Валерій Мілосердов, Михайло Палінчак, Аліна Смутко, Ігор Чекачков.

Менторська програма з фотографічного сторітелінгу для молодих фотографів у цифрах:

  • 80 отриманих заявок
  • 44 відібраних учасників, з 27 міст України, які наразі проживають в 12 країнах світу
  • 5 менторів
  • 2 місяці навчання та практики
  • 100+ годин менторських сесій
  • 2 лекції
  • 40 створених фотоісторій

Проведення менторської програми для молодих фотографів стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Дякуємо менторам та учасникам за плідну роботу навіть у складних умовах блекаутів та обстрілів.

Роботи учасників менторської програми у колажі: Анна Погорєлова, Микита Безус, Надія Тарасевич, Христина Новикова, Іван Самойлов, Валентин Жаровський.