WHAT NEXT: оголошено open call для митців з Польщі, України та Великої Британії

Odesa Photo Days what next

Інститут Адама Міцкевича оголошує відкритий конкурс мистецьких робіт у рамках проєкту WHAT NEXT. Одними з партнерів виступають Odesa Photo Days, співкураторка — Катерина Радченко.

До участі в конкурсі запрошуються мисткині та митці із Польщі, України та Великої Британії, які працюють з темами майбутнього та футуризму. Відібрані проекти будуть включені до мультидисциплінарної виставки, що відбудеться у Великобританії, Україні та Польщі у 2021–2022 роках. Хоча основним медіумом виставки є фотографія, діапазон мистецьких робіт має інтердисциплінарний характер, тому прийматимуться також роботи, що представляють інші форми мистецтва, такі як інсталяції, відео, мікс-медіа або твори саундарту.

Концепція виставки

Ми схильні думати про майбутнє, щоб з’ясувати, що нас чекає вже завтра та якими людьми ми можемо стати. А що, коли ми подивимось на те що зараз навколо, аби уявити, що буде потім? Що можуть розповісти нам фізичні явища про наше місце у світі або навпаки про наше переміщення в просторі? Чи репрезентативна функція зображення може лише відображати, чи варто шукати в природі нових форм бачення через дифракцію й безкінечність? Використовуючи етичні, технологічні, фармакологічні та екологічні теми в дослідженні, ця мультидисциплінарна виставка прагне привернути увагу до відкритих нами винаходів, які фундаментально нас змінили, сподіваючись, що ми ще спроможні відновити спільне буття і спільне бачення.

Концепція виставки грунтується на «Футурологічному конгресі» польського письменника Станіслава Лема – автора «Соляріса» та інших творів, що належать до класики наукової фантастики. Питання, поставлені у книжці 50 років тому, не втрачають своєї актуальності, адже на більшість із них досі немає відповідей. Замість відповідей ми спостерігаємо лише за потоком подій у динамічному й циклічному колесі часу. Мистецькі дослідження представлять спектр нових поглядів і спроб висловити контексти майбутнього. Синтез мистецьких практик і наукових підходів формує нову динамічну мову взаємодії з публікою, що заохочує її приєднатися до дискусії.

Кураторки проєкту: Макс Гоутон (UK), Катерина Радченко (UA) і Катажина Саґатовська (PL).
Партнери: Jam Factory Art Center, Polish Cultural Institute in London, British Council Polska, Odesa Photo Days Festival, Jednostka Gallery.

Прийом заявок: заявки англійською мовою, що включають портфоліо автора та належним чином заповнену аплікаційну форму, необхідно надіслати до 24 вересня 2020 року включно на адресу електронної пошти: opencall@iam.pl

Детальнішу інформацію і документи для завантаження можна знайти тут.