Як пройшов Odesa Photo Days 2020 Online Edition

odesa photo days online edition

З 23 по 26 квітня 2020 року міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days відбувся онлайн. Через карантин та закриття кордонів ми були вимушені за три тижні повністю змінити формат події на серію прямих ефірів на нашій фейсбук-сторінці.

odesa photo days 2020

Спеціально для фестивалю підготували лекції:

  • Трейсі Маршалл (Велика Британія) говорила про «Майбутнє фотоіндустрії» — скоро ми опублікуємо відеозапис із українськими субтитрами на нашому YouTube-каналі, там же можна буде знайти й інші записи з цьогорічного фестивалю
  • Ману Брабо (Іспанія) розповів про «Документальну фотографію під час карантину» — відеозапис лекції, а також окреме відео з сесією питань та відповідей можна переглянути на нашій фейсбук-сторінці
  • Доріс Гассер та Марко Де Мутьє (Швейцарія) влаштували цілий онлайн-перфоманс на лекції «10 порад постфотографії для постпандемічних часів» — сесію питань та відповідей можна побачити на нашій фейсбук-сторінці. Кілька відеопорад за згодою з лекторами ми викладемо пізніше на наш Youtube.

odesa photo days 2020

Два вечори присвятили фотопоказам. У день відкриття показали вибрані серії із довгого списку міжнародного конкурсу «Хто поруч з тобою» — 11 авторів з Аргентини, Бельгії, Німеччини, Польщі, України, Франції. Суботній вечір пройшов під знаком української фотографії — дивилися фіналістів всеукраїнського конкурсу для підлітків Future Photo Days 2020 і кураторську підбірку сучасної української фотографії So Sweet Ukraine. Після перегляду 6 українських авторів змогли приєднатися до відеосесії питань та відповідей. Подивитися запис можна тут.

odesa photo days 2020

Майже в останній момент вирішили не відмовлятися від формату «Відкритий мікрофон» і провели презентацію фотопроєктів онлайн. Як і попередні два роки, у події взяли участь перші 10 фотографів, що надіслали свої заявки у зазаначений термін. Свої серії презентували учасники з Одеси, Харкова, Лондона, Черкас, Києва, Білгорода-Дністровського та навіть авторка із Аргентини, для якої ми за годину знайшли можливість виступити іспанською – дякуємо фотографу Альберту Лоресу, що люб’язно погодився бути перекладачем для Патріції.

odesa photo days 2020 results

Ми не втрачаємо надії протягом року провести офлайн-виставки, що планувалася до пандемії. Уся програма фотопоказів, яку для нас готували міжнародні партнери, перенесена на наступний рік. Тож, до скорих зустрічей!