Open Call 2019

Інтро

Команда Odesa Photo Days довго думала про тему фестивалю 2019 року. Від початку було вирішено, що ми хочемо приділити увагу процесам створення ілюзій та штучних реальностей, фейків та маніпуляцій в інтернеті та передвиборчих кампаніях, в медіа та повсякденному житті. Ми не маємо наміру критикувати явища, які дотичні до часу нових медіатехнологій та розвитку відносин, а плануємо акцентувати увагу на багатогранності реальності та її сприйнятті. Усе залежить від контексту та точки зору, з якої розглядається той чи інший штучно створений феномен. І як завжди, Odesa Photo Days шукає точки зору з різних куточків світу.

Концепт

«Фотографія з’явилася в середині ХIХ століття в результаті глибокої кризи істини, втрати довіри, що вразила тодішні засоби репрезентації — текст та малюнок, які занадто залежали від ремісничої майстерності і людської суб’єктивності. Із появою фотографії відбиток і машина оновлюють віру в імітацію та репрезентацію, а кілька десятиліть тому в рамках нової кризи істини відбувається знецінення фотографічного документа і переоцінка вираження», — пише французький теоретик фотографії Андре Руйє. Процес вираження стає залежним від умов сприйняття, контексту реалізації знімання та точки зору на зображувану реальність.

За своєю природою фотографія не є документом, проте кожне окреме зображення має документальну цінність, яка не обов’язково є зафіксованою та абсолютною у сприйнятті.

Виставка «Точка зору» — це сукупність авторських поглядів на багатогранність світу та безліч шляхів розуміння реальності. Приймаються серії робіт будь-якої стилістики: документальна, репортажна, фікшн, фантазії. У пріоритеті —  авторська історія та оригінальність, цілісність вираження.

Умови участі:

До участі у конкурсі приймаються одна серія робіт від автора.

  • Формат PDF, максимальна кількість сторінок – 10, кількість фотографій –     необмежена, короткий текст-опис серії та приклад експонування (технічні вимоги)
  • Тема листа «Open call Прізвище_ім’я_країна»
  • Заповнити онлайн-форму – https://goo.gl/forms/hccDRx71YLcIxmaf1
  • Внесок від автора – 15 євро або 400 UAH
  • Продакшн експозиції – за рахунок Фестивалю.
  • Зголошуючись на участь у Фестивалі, ви погоджуєтесь, що ваші роботи можуть бути використані у промоматеріалах Фестивалю-2019 та, якщо ваша серія буде відібрана до головної експозиції, вона також буде показана в 3-4 містах України протягом 2019 року.
  • Після експонування всі роботи будуть знищені (до 1 грудня 2019) або надіслані авторам (їхнім коштом).

Роботи і підтвердження оплати надсилати на thephotodays@gmail.com

Останній день прийому заявок – 16 грудня 2018

Оголошення результатів – січень 2019

Для здійснення оплати:

в євро — PayPal

у гривнях — Приват Банк на номер картки 5169 3305 1242 6013

У полі «призначення платежу» необхідно обов’язково вказати:

«Обробка зображень для Open call_Прізвище_ ім’я_країна»