Вечірні фотопокази

Представляємо традиційні вечірні фотопокази найкращих фотографій з різних куточків світу. В цьому році до уваги фестивалю — серії авторів з Португалії, Африки, Фінляндії, України, Італії і інших країн

26 квітня, четвер

о 19:30
ТЕО: театральний простір
Військовий узвіз, 18.

Вечірній показ фотографії з Португалії

Куратор — Руй Прата

Слайд-шоу сучасної португальської фотографії продемонструє найініціативніших митців та сучасні тенденції фотографії в Португалії.

Коли всесвіт фотографії розширюється до величезної території, стає складно виявити справжню, непідробну оповідь серед великої кількості авторів. У португальській програмі шість різних розділів, які встановлюють зрозумілу послідовність з дотичними зв’язками, коли це можливо.

Португальський ринок фотографії є надзвичайно обмеженим — чи то через відсутність структурованої політики культурних установ, чи через невеличку кількість державних та приватних колекціонерів.

«Під час створення цього аудіовізуального проекту, ми зрозуміли, що існує тенденція зображати ландшафт та простір, про що свідчать три розділи під назвою «Ландшафт Анатомії» (Anatomy’s landscape), «Інтер’єр Місця» (Interior Places) та «Далекі горизонти» (Distant Horizons). У нас немає об’єктивної теорії, яка пояснює це явище, але, мабуть, є зв’язок між самим розташуванням території та менталітетом португальців», — пояснюють структуру показу представники The Panorama of Portuguese Contemporary Photography.

У розділі Contemporary phantasies об’єднані група авторів, які мають різний підхід до документального кіно — від умовного привласнення до ретельного дослідження маргінального суспільства.

Напевно, за рахунок культурної спадщини, феміністичний рух завжди був досить непоширеним у Португалії. Під час феміністичного буму наприкінці шістдесятих років країна перебувала під репресивним режимом. Заборонам піддалися навіть деякі творчі напрямки, що призвело до еміграції кількох художників. У розділі «Межі жанру» показані декілька важливих прикладів, що ілюструють цю ситуацію в Португалії.

27 квітня, п’ятниця

о 19:00
Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України (Кірха)
вул. Новосельського, 68

Вечірній показ фотографії з країн Африки та про Африку

Куратор — Бенжамін Фюглістер

Премія Contemporary African Photography Prize («Премія сучасної африканської фотографії») з 2012 року щорічно отримує п’ять фотопортфоліо, що торкаються теми африканського континенту та його діаспори. Під час слайд-шоу ви матимете змогу побачити п’ять робіт, нагороджених премією CAP у 2017 році, а також ретроспективу всіх 25 переможців з 2012 до 2015 року. Open-call на премію 2019 року буде відкритий з 7 листопада 2018 року до 7 лютого 2019.

www.capprize.com

28 квітня, субота

о 19:00
Одеський обласний театр ляльок
вул. Пастера, 15.

Вечірній показ кращих фотографій спільноти Lens Culture за 2017 рік і переможців конкурсу для підлітків Future Photo Days

Цього року фотофестиваль Odesa Photo Days започатковав секцію для підлітків. Був оголошений конкурс Future Photo Days для дітей віком від 13 до 16 років. Ми отримали більше 50 заявок з різних куточків України, з яких Катерина Радченко обрала 14 переможців. Вперше ці роботи побачать професійні фотографи зі всієї України, міжнародні куратори та галеристи. Сподіваємось, це стане поштовхом для подальшого професійного розвитку молодих авторів.

LensCulture є світовою організацією професіональних фотографів, художників та представників фотоіндустрії. Як одна з наймасштабніших онлайн-платформ у світі для просування сучасної фотографії, LensCulture також надає найкращі можливості для міжнародного визнання, постійного навчання та творчого розвитку. LensCulture пропонує низку професійних методів, що залучають до процесу нові таланти, допомагають фотографам та художникам розпочати кар’єру, розвивати навички. LensCulture є міжнародною платформою для фотографів та митців усіх рівнів, що прагне надихати та розширювати свою аудиторію, яка охоплює понад 2 мільйони людей, що живе у 145 різних країнах та розмовляє 15 мовами світу.

29 квітня, неділя

о 19:00
ТЕО: театральний простір
Військовий узвіз, 18

Вечірній показ фотографії Nordic Contemporary Photography та Photolux Festival

Nordic Contemporary Photography

Фотопоказ скандинавської фотографії організували представники різних інституцій:
Еліна Хейккаан Анна-Каїса Растенбергер / Фінський музей фотографії
Спільноз Інгрід Фішер Йонг / Художній музей фотографії (Оденсе, Данія)
Гюнілла Мур / Центр фотомистецтва (Стокгольм, Швеція)
Стефані фон Шпретер / Фотогалерея (Осло, Норвегія)
Інгрід Нілссон / Музей Преус (Хортен, Норвегія)
Анна Талгрен / Музей сучасного мистецтва (Стокгольм, Швеція)
Марія Карен Сигурдардоттир / Музей фотографії у Рейк’явіку (Ісландія).

Photolux Festival

Міжнародне бієнале фотографії, що проходить у місті Лукка, Італія, з 2011 року: протягом трьох тижнів фестиваль ожвавлює історичний центр міста та організовує захоплюючі події: огляд портфоліо, майстер-класи, семінари, фотопокази та церемонії нагородження.

PhotoluxFestival був заснований у 2005 році під назвою Lucca Photo Fest як фестиваль фото- та відеомистецтва. У 2012 році, з метою підвищення якості, його перетворили на бієнале, а назву замінили на Photolux Festival (PHOTO LUcca eXhibitions). Концепція та спрямування фестивалю залишаються незмінними: з його незвичним та інноваційним підходом, PHOTOLUX прагне стати каналом обміну досвідом між відомими майстрами, фахівцями та аматорами фотографії, а також відкриває нові таланти з огляду на передові художні практики.

Facebook  Інстаграм  Твіттер

 

Схожі новини