Виставка «Сліпа пляма». Cучасна фотографія України та Південної Кореї

Виставка «Сліпа пляма». Cучасна фотографія України та Південної Кореї

Як швидко подолати 7 500 кілометрів між Україною та Південною Кореєю? Показати життя та настрої через фотографію.

Одеситів та гостей міста запрошують 2 серпня о 18:00 на відкриття виставки сучасної фотографії України та Південної Кореї «Сліпа пляма» в Одеський музей західного та східного мистецтва. Виставка буде відкрита до 25 серпня.

Організатори проекту — міжнародний фестиваль Odesa Photo Days, GGOODA KUCA й Одеський музей західного та східного мистецтва. Спонсори — Ukraine Culture and Art Council та Association of Koreans in Ukraine. Куратори проекту — Сонгте Джонг і Катерина Радченко. Учасники — 19 фотохудожників з двох країн.

Міжнародний фестиваль Odesa Photo Days з 2015 року співпрацює з фотографами з Південної Кореї, щороку показуючи актуальні серії в Україні та презентуючи українських авторів у Південній Кореї.

Ці короткі історії з України та Південної Кореї у форматі виставки — продовження творчої співпраці. Перетин шляхів, культур та створення візуального діалогу між авторами з двох країн. Можливість познайомитись з тенденціями розвитку фотографії та різними формами естетики двох країн.

«Фотовиставка «Сліпа Пляма» – збірка візуальних есеїв дев’яти українських авторів та 11 авторів з Південної Кореї, які розповідають історії своїх спостережень за щоденним життям.

Представлені роботи з Кореї – це меланхолія та споглядання, це естетика природи в чорно-білих тонах, це невидима присутність людини у світі природи, де панує спокій та завмирає час.

Серії українських авторів, які відібрані до участі в проекті – це протилежність, контраст та динаміка. Теми – рефлексія на соціально-політичну ситуацію в країні, де людина є центром оберту подій. Яскраве, бентежне життя зафіксовано в яскравих фарбах, віддзеркалює щоденні проблеми – ідентичності, самоусвідомлення та пошуку зв’язку між Я та Соціумом, між Я та Природою, між Я та Політикою», — так коментує виставку Катерина Радченко, кураторка та директорка Odesa Photo Days Festival.

Учасники виставки з Кореї та України (один з фотографів з Одеси).

— Південна Корея: Сонгте Джонг (Sungtae Jung), Хосоп Лi (Hoseub Lee), Чжонгсук Чо (Jeongsook Cho), Чжiйонг Лi (Jiyoung Rhee), Чжонгiль Пак (Jungil Park), Мьонгчжун Щiн (Myeongjoon Shin),  Мосенг Сон (Myosaeng Son), Щiгап Но (Sigab Noh), Вонрак Чхве (Wonrak Choi), Йонгин Чжанг (Yonggeun Jang), Йонне Ким (Younglae Kim).

— Україна: Роман Бордун, Ігор Чекачков, Ігор Єфімов, Назар Фурик, Віталій Галанджа, Юлія Кисіль, Світлана Лєвченко, Антон Шебетко, Ігор Гора.

Фото на обкладинці – Йонгин Джанг із серії Floral Leaf.