Виставка «Нотатки про простір» відбудеться онлайн

Міжнародну виставку «Нотатки про простір» ми планували відкрити 23-26 квітня під час Odesa Photo Days 2020 у Музеї сучасного мистецтва Одеси, проте ситуація змінилася через пандемію коронавірусу.

Нарешті рішення віднайдено: 20 серпня о 19:00 ми відкриваємо експозицію онлайн.

На що чекати під час церемонії відкриття:

  • презентація онлайн-експозиції — сайт та його можливості;
  • спілкування з куратором та авторами;
  • сесія питань та відповідей.

Художники: Густаво Бальбела (Бразилія), Девід Баррейро (Іспанія), Керолайн Колкман (Нідерланди), Карола Лампе (Німеччина), Сара Перович (Італія/Хорватія).

Куратор: Тітус Шабельські (Польща).

Відкриття відбуватиметься англійською мовою і транслюватиметься наживо на facebook-сторінці фестивалю. Посилання на онлайн-виставку буде оприлюднене у день презентації.

Концепція виставки

Протягом усього нашого життя ми створюємо, перебудовуємо і знищуємо простір, в якому живемо. Будівлі, робочі місця, вулиці та площі — це матеріальне середовище, на яке ми постійно впливаємо. Але воно, в свою чергу, позначається на нашій поведінці: визначає напрямок та спосіб пересування, прищеплює ієрархію і цінності, властиві суспільству чи класу, до якого ми належимо. Тому не дивно, що поняття «розбудова» не обмежується фізичною матерією. Ми не тільки будуємо домівки, стосунки і пам’ятники, але й формуємо ідентичність, простір і політичний устрій. Ми створюємо спогади минулого та майбутнього.

«Нотатки про простір» є спробою висвітлити різні елементи цих складних стосунків: від винахідливості дітей, які у формі гри створюють вигадані місця з того, що в них є під рукою, до чіткої інструментальної ролі, яку виконують будівельники; від абстрактної взаємодії з навколишнім середовищем до штучних приміських районів, сповнених власною системою поглядів. Простір був та залишається політизованим, у ньому присутня гендерна упередженість. Це може тільки посилитись у майбутньому, якщо ми будемо використовувати штучний інтелект, який підживлюватиметься спотвореними даними, отриманими у минулому та теперішньому. Вже сьогодні ми спостерігаємо, як під впливом політичної волі, ідеології і величезних приватних інвестицій змінюються наші міста та села і руйнуються зв’язки між усім тим, що колись було загальним. Чи не час повернути наші власні творчі сили?

Організовано PARALLEL — ЄВРОПЕЙСЬКА ФОТОПЛАТФОРМА, що розробляється та очолюється Procur.arte та співфінансується Програмою Creative Europe Європейського Союзу. Партнери в Україні — Odesa Photo Days Festival (учасники фотоплатформи Parallel з 2019 року).

Пізніше цього року буде надрукований виставковий каталог. Детальніше про це повідомимо найближчим часом.

В афіші використано фотографію Девіда Баррейро.