Підсумки Odesa Photo Days 2020

Odesa Photo Days results

Добігають кінця останні дні цього дивного року, а значить, прийшов час підбивати підсумки і вітати одне одного з усім, що таки вдалося реалізувати.

  • Перше і найголовніше: попри дуже обмежені терміни, ми змогли повністю переформатувати фестиваль за три тижні, щоб Odesa Photo Days 2020 відбувся онлайн. Лектори з Великої Британії, Іспанії та Швейцарії говорили про фотографію в часи пандемії, а також про те, що чекає на фотоіндустрію у майбутньому. Вибрані серії із довгого списку міжнародного конкурсу «Хто поруч з тобою», а це 11 авторів з Аргентини, Бельгії, Німеччини, Польщі, України, Франції були представлені під час одного з фотопоказів. Цього року до нас долучилося понад 10 тисяч глядачів з 43 країн світу!

Записи подій доступні на нашому YouTube-каналі.

odesa photo days 2020

  • Номінували п’ятьох українських авторів на участь у виставці KREAtive Perspectives у Південній Кореї. Роботи Дмитра Купріяна, Григорія Веприка, Лариси Русиної, Оксани Курчанової, Станіслава Остроуса були продемонстровані у галереї Korea Foundation (Сеул).

Korea Ukraine Photography

  • Втретє провели всеукраїнський конкурс для підлітків Future Photo Days і вже третій рік поспіль вибрані серії фіналістів беруть участь у виставці під час Busan International Photo Festival у Південній Кореї. Подивитися роботи молодих авторів можна тут.

Busan International Photo Festival

  • У партнерстві з європейською фотоплатформою PARALLEL підготували віртуальну виставку «Нотатки про простір», присвячену відносинам між людиною та матеріальним середовищем навколо неї. Роботи Густаво Бальбела (Бразилія), Девіда Баррейро (Іспанія), Керолайн Колкман (Нідерланди), Кароли Лампе (Німеччина), Сари Перович (Італія/Хорватія) можна переглянути тут. Куратор виставки — фотограф і художник Тітус Шабельські (Польща).
  • У дворику Музею сучасного мистецтва Одеси презентували друкований каталог виставки «Нотатки про простір», що став фізичним уособленням віртуальної виставки.

Parallel Notes on Space Odesa

  • У партнерстві з Інститутом Адама Міцкевича провели open call «What next» для митців з Польщі, України та Великої Британії. 3 250 заявок, що взяли участь у конкурсі, 78 надійшло з України. Роботи шести українських авторів відібрані для участі у міжнародній виставці WHAT NEXT, що відбудеться у 2021–2022 роках.

Ми віримо в те, що складні етапи зміцнюють нас і створюють можливість для виникнення якісно нової солідарності для представників культурного сектору та фотоіндустрії — фотографів, дослідників, кураторів. Це час взаємної уваги та підтримки.

Напередодні свят ми раді повідомити, що процес підготовки наступного Odesa Photo Days Festival уже розпочато, тож запишіть у календарі дати 22-25 квітня 2021 і чекайте на подробиці незабаром!

Бережімо себе та одне одного і світлого Нового року!

Ваша,
команда Odesa Photo Days