Odesa Photo Days продовжує представляти українську фотографію у світі

В Україні 10 місяць триває війна, розв’язана росією, тож Odesa Photo Days Festival не має право зупинятися і продовжує невпинно працювати з українськими авторами та міжнародними партнерами задля розголосу, боротьби та підтримки наших фотографів.

Від червня до грудня 2022 року у 12 країнах світу ми провели:

  • 24 виставки,
  • 8 фотопоказів,
  • 11 презентацій.

Про те, що було зроблено весною ви можете прочитати тут і тут, а далі розповідаємо про деякі з найважливіших подій останніх півроку.

 

СПІВПРАЦЯ З RÉSEAU DIAGONAL

Продовжується дворічна программа Stand with Ukraine, яку ініціювала мережа «Діагональ» у партнерстві з Odesa Photo Days та за підтримки Міністерства культури Франції та Французького інституту. З 29 квітня 2022 до кінця 2023 року разом ми реалізуємо цикл виставок та зустрічей, які висвітлюють українську мистецьку та фотографічну сцену. Про перші події програми йшлося раніше, а протягом осені вдалося провести:

  • 5 виставок просто неба під час The Photaumnales festival, Бове, О-де-Франс. Експозиції Олени Субач, Ігоря Єфімова, В’ячеслава Полякова, Юлії Червінської, Анни Пилипюк та Володимира Шипотильникова триватимуть там до 31 грудня.
  • Виставка Оксани Парафенюк «Україна 2022. До та під час війни» Бастія, Корсіка, з 13 жовтня до 18 листопада експонувалася в Centre Méditerranéen de la Photographie (культурний центр Una Volta).
  • До 29 січня 2023 триває групова виставка Foreboding Landscape у виставковому центрі La Chambre, Страсбург. Учасники: В’ячеслав Поляков, Тарас Бичко, Назар Фурик, Олександр Навроцький, Аліна Смутко, Ксенія Петровська, Валерій Ведута, Поліна Полікарпова, Оля Коваль, Михайло Палінчак, Віталій Галанжа, група «Шило» (Сергій Лебединський та Владислав Краснощок), Анна Пилипюк та Володимир Шипотильников, Олена Субач. Кураторка: Катерина Радченко.
  • Дискусія за участі Катерини Радченко, Еріка Ваззолера та Гійома Шаве виставковому центрі La Chambre, Страсбург.
  • 8 грудня відбувся фотопоказ українських фотографок FEMALE у фотоцентрі CPIF, під Парижем.

 

FOTOFESTIWAL LODZ

У червні на запрошення фотофестивалю у Лодзі у рамках гостьової програми кураторка Катерина Радченко представила групову виставку Foreboding Landscape та фотопоказ «Тонка лінія». Детальніше про цю співпраці ми писали раніше.

RENCONTRES D’ARLES

9 липня, на першому тижні міжнародного фотофестивалю у місті Арль, Франція відбувся показ української фотографії «Можливі опади» під кураторством Катерини Радченко. Відео потрапило до підбірки кращих проєкцій програми Night of the Year. Детальніше про співпрацю з Rencontres d’Arles можна дізнатися тут.

 

ГРУПОВА ВИСТАВКА В DEICHTORHALLEN HAMBURG

З 3 вересня до 6 листопада тривала виставка The New Abnormal в музеї сучасного мистецтва Гамбургу (локація PHOXXI, the temporary House of Photography of Deichtorhallen Hamburg). Експозиція була присвячена новому життєвому порядку під час війни, процесам адаптації в суспільстві, трансформації звичних правил поведінки та рутини, поєднанню емоційних станів страху, гніву та радості.

Фотографії, створені у 2018 – 2022 роках, розповідали, зокрема, про життя кримських татар під окупацією, про мешканців Києва та Харкова, які сиділи на станціях метро під час бомбардувань. Це візуальні щоденники про досвід їхніх авторів, а також документація зруйнованих міст.

На виставці були представлені роботи 12 українських митців та мисткинь: Олександра Чекменьова, Даніїла Руссова, Владислава Краснощока, Олени Субач, Аліни Смутко, Назара Фурика, Оксани Парафенюк, Павла Дорогого, Міли Тешаєвої, Михайла Палінчака, Лізи Букрєєвої та Саші Курмаза.

Куратори: Катерина Радченко, Інго Таубхорн.

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ ТА БОРОТЬБИ — В НІДЕРЛАНДАХ

До 22 січня 2023 року триває групова виставка «Україна. Шлях до свободи» в місті Гронінген, Нідерланди. Куратори Катерина Радченко та Вім Меліс вибудували широкий наратив боротьби за свободу крізь призму історії української фотографії останніх 70 років.

Виставка складається з чотирьох частин, що відповідають чотирьом недавнім історичним періодам і пропонує до уваги твори кількох поколінь українських авторів. Експозиція демонструє, як фотографія діє на багатьох соціальних рівнях: як метод фіксації змін, як форма протесту, особиста історія, рефлексія на події та політична позиція.

Учасники та учасниці: Ліза Букрєєва, Олександр Чекменєв, Параска Плитка-Горицвіт, Валерій Мілосердов, Владислав Краснощок, Саша Курмаз, Михайло Палінчак, Оксана Парафенюк, Олександр Супрун, Олена Субач, Міла Тешаєва, Рита Островська, Максим Дондюк, В’ячеслав Поляков, Андрій Ломакін, Кирило Головченко, Микола Рідний, Борис Михайлов, Мстислав Чернов, Дмитро Козацький, Віктор Кочетов і Сергій Кочетов, Євгеній Павлов, Андрій Достлієв і Лія Достлієва, Роман Хімей і Ярема Малащук.

Виставка «Україна. Шлях до свободи» — результат співпраці організації Noorderlicht, Foundation for Old Groningen Churches, фотофестивалю Odesa Photo Days та газети The Information Front.

Другий номер газети The Information Front став своєрідним каталогом до експозиції. Газета була заснована 2022 року Катериною Радченко, канадським фотографом Дональдом Вебером та британським фотографом Крістофером Нанном. Детальніше про перший випуск газети, читайте у цій новині.

ФОТОКНИГИ

У жовтні та листопаді Odesa Photo Days представляла українські фотокниги на двох великих європейських подіях — Photobook Week Aarhus, Данія, та Polycopies, Франція. Дякуємо міжнародній спільноті за шалений інтерес до української фотокниги та солдаути на обидвох подіях.

 

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА ДЛЯ МОЛОДИХ ФОТОГРАФІВ

Також восени за підтримки USAID ми реалізували менторську програму з фотографічного сторітелінгу для молодих українських фоторафів, і наразі готуємо презентувати її результат. Роботи трьох учасників програми вже були показані на popup-виставці під час фестивалю Un week end al Est в Парижі у книгарні-галереї Delpire & Co.

Дякуємо усім нашим партнерам у різних куточках світу за їхню підтримку України та непідробний інтерес до української фотографії. Вже маємо заплановані події на 2023 рік, тож залишаємося на зв’язку.