Фотограф Magnum Photos Алек Сот (США) прочитає лекцію на Odesa Photo Days

Під час лекції «Простір між нами» Алек Сот розкаже про еволюцію власної творчості на прикладі серій робіт. Особлива увага буде приділена портрету, специфіці роботи з людьми та шляхам привернення уваги до зображення.

«Раніше я вірив, що сторітеллінг є найпотужнішим виражальним засобом і навіть був розчарований обмеженими можливостями наративу у фотографії. А зараз я навіть не впевнений, що мене це хвилює. Найбільше мене цікавить просто концентрація уваги» — пояснює свій підхід фотограф.

Алек Сот у власній манері продовжує американську традицію дорожньої фотографії, започатковану Робертом Франком і Стівеном Шором.

Алек Сот фотограф, що народився і проживає в Міннеаполісі, штат Міннесота. Фотографії Алека Сота демонструвалися на численних персональних та групових виставках. Завзятий мандрівник, Сот витратив п’ять років на подорож вздовж ріки Міссісіпі, документуючи місця та людей, яких він бачив, середньоформатною камерою. Результат роботи — проект Sleeping by the Mississippi — здобув популярність та відгуки критиків завдяки виставкам у Музеї Уітні і під час бієнале в Сан-Паулу. 2004 року однойменна монографія опублікована видавництвом Steidl Press.

Роботи знаходяться у великих публічних і приватних колекціях, у тому числі в Музеї сучасного мистецтва в Сан-Франциско та Музеї образотворчих мистецтв в Х’юстоні. Алек Сот — автор 25 фотокниг. Він знімав для New York Times, Fortune та Newsweek. Одержував численні стипендії та нагороди, включаючи стипендію Гуггенхайма 2013 року. У 2008 році Сот став членом Magnum Photos і розпочав власну видавничу компанію Little Brown Mushroom.