Перший лектор Odesa Photo Days 2018

Фестиваль Odesa Photo Days це – майданчик для комунікації, сповнений новими знайомствами, знаннями, обміном досвідом та гарним настроєм. Беріть відпустку, оформлюйте портфоліо та готуйтесь до весняного драйву в Одесі. На вас чекатимуть майстер-класи, лекції, дискусії, виставки, фотопокази, презентація книжок та портфоліо-рев’ю. Повну програму опублікуємо в березні, а сьогодні оголошуємо першого лектора.

Тігран Амірян (Вірменія)

«Автофікція: між фотографією та текстом»

Термін «автофікція» об’єднує два суперечливих поняття — автобіографія (документалізм) і фікція (вигадка). Поняття виникло в кінці 1970-х у Франції як приклад порушення кордонів між реальним і вигаданим в автобіографічній літературі. Однак дуже швидко автофікція розповсюдилася на інші форми самовідображення. Найпершим і головним експериментом стає поєднання фотографії і тексту, коли візуальний ряд вже не є супровідною ілюстрацією, а грає рівноцінну роль у розповіді.

На лекції куратор і літературознавець Тігран Амірян детальніше розкаже про синтез фотографії і тексту. Поруч з теоретичними викладками будуть розглянуті наративні експерименти і автофікція Ерве Гібера, Ролана Барта, Вініфреда Зебальда.

Тігран Амірян — незалежний куратор, дослідник сучасної культури, кандидат філологічних наук. Близько 10 років вивчає наратив колективної та персональної пам’яті в сучасній культурі. 2013 року вийшла його книга про фальсифікацію історичного минулого, параноїдальний менталітет та колективну амнезію на прикладі конспірологічних романів «Они написали заговор». У 2015-2016 роках Тігран розробив та представив курс лекцій на різних академічних і арт-подіях у Марокко, Вірменії, Грузії, Україні та Росії. Більше інформації про діяльність Тіграна Аміряна можна знайти на його сайті.

Лекція відбувається за підтримки European Cultural Foundation (ECF)